فقدان مدیران کارآمد از مشکلات اساسی سازمان‌ها و ادارات کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89695
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۵
معاون کمیسون های شورای عالی آموزش و پرورش کشور:
شاخص : معاون کمیسون های شورای عالی آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه شورای عالی مرجع تصویب قوانین آموزش و پرورش است، گفت: بهره مندی از منابع انسانی کارآمد و متعهد در اجرای برنامه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

احمد عابدینی معاون کمیسون های شورای عالی آموزش و پرورش کشور صبح روز گذشته در نشست تخصصی رابطان شورای عالی آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اینکه وجود برنامه، سیاست و سازمان نظام مند در اجرای صحیح مسئولیت ها و رسیدن به اهداف نقش مهمی دارند، اظهار کرد: بهره مندی از منابع انسانی کارآمد و متعهد در اجرای برنامه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: سندی که در حوزه شورای عالی طی ۹ سال طراحی شده همواره نواقصی دارد که بسیاری از ارکان آن عملی نشده است.

این مسئول با بیان اینکه اجرای برنامه ها نیازمند داشتن فرهنگ درست اجرای آن است، گفت: اگر نیروهای متخصص و فعال در سازمان ها حضور داشته باشند بسیاری از مشکلات اجرای این سند برطرف خواهد شد.

معاون کمیسون های شورای عالی آموزش و پرورش کشور با اشاره به اینکه فقدان مدیران کارآمد در سازمان ها از مشکلات اساسی است، تصریح کرد: در سازمان ها فقط نباید به داشته های گذشته افتخار کرد بلکه باید به افتخار آفرینی و ایفای مسئولیت در ارگان های مختلف جامعه امروز  پرداخت.

عابدینی با بیان اینکه شورای عالی مرجع تصویب قوانین آموزش و پرورش است، گفت: رئیس جمهور رئیس این شورا بوده و یکی از معاونین وزیر آموزش و پرورش دبیرکلی آن را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: در آئین نامه اخیر شورای عالی ۸ کمیسیون تخصصی راهبری تحول، منابع انسانی،برنامه درسی،منابع فیزیکی، مقررات تحصیلی، اساس نامه ها، مدیریت آموزشی و معین وخاص تشکیل شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: خط و مشی‌گذاری و عبور طرح ها و لوایح آموزش و پرورش از فیلتر شورای عالی از جمله اختیارات این نهاد است.

معاون کمیسون های شورای عالی آموزش و پرورش کشور یادآوری کرد: تعیین صلاحیت حرفه ای معلمان و ورود دانشجویان به دانشگاه فرهنگیان از مصوبات اخیر این شورا است.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی از ۲۲ عضو تشکیل شده است، توضیح داد: ۴ وزیر از جمله وزیر علوم و فرهنگ، بهداشت، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن از اعضای آن هستند.

این مسئول افزود: برخی از معاونان آموزش و پرورش، یک نفر مجتهد تعلیم و تربیت که از حوزه علمیه معرفی می‌شود، ۲ نفر از نمایندگان مجلس به عنوان ناظر و یک نفر از مدیران کل استانها از دیگر اعضای این شورا هستند.

عابدینی با بیان اینکه ۱۲۰ سال از عمر شورای عالی می گذرد، ابراز کرد: بسیاری از بزرگان همچون؛ دکتر حسابی، ملک الشعرای بهار و دکتر معین از بنیان گذاران و زحمت کشان معاصر آن بودند.

وی با بیان اینکه شورای عالی رابط میان مردم و مجلس است، تاکید کرد: امید است با تلاش و مساعدت هرچه بیشتر ارگانهای مربوط،  مشکلات موجود را حل کرده و به اهداف تعیین شده برسیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار