شورای عالی موتور متحرک آموزش و پرورش/ بسیاری از قوانین این نهاد اجرایی نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89685
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۹:۰۲
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: شورای عالی موتور متحرک آموزش و پرورش است که محتوا و کیفیت کار را مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی در نشست تخصصی رابطان شورای عالی آموزش و پرورش استان که با حضور عابدینی معاون کمیسون های شورای عالی آموزش و پرورش کشور و جمعی از مسئولین و کارشناسان برگزار شد، ضمن تبریک تصویب اجرای برجام اظهار کرد: تجلیل از دکتر صالحی به عنوان چهره ملی و استانی جزء برنامه های آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه برای انجام هر کاری باید بستر و قوانین مناسبی وجود داشته باشد، گفت: اگر ضوابط و قوانین قابلیت اجرایی نداشته باشند به اهداف دست نخواهیم یافت.

این مسئول خاطرنشان کرد: طبق بیانات امام (ره) که ” مجلس در راس امور قرار دارد” مجلس عصاره فضائل ملت بوده و در واقع شورای عالی، مجلس آموزش و پرورش است.

قاسمی تاکید کرد: تصویب و اجرای قوانین کارآمد و ارتقاء سطح کیفیت راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش است که در حیطه شورای عالی قرار دارد.

وی با بیان اینکه کیفیت با پرداختن به محتوا به دست می‌آید، تصریح کرد: شورای عالی آموزش و پرورش موتور متحرک آموزش و پرورش است که محتوا و کیفیت کار را مورد بررسی قرار می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: این نهاد پژوهش، خلاقیت، نو آوری و اصلاح کتب درسی را در دستور کار دارد.

این مسئول با اشاره به مشکلات شورای عالی در استانها گفت: بسیاری از کمبودها باید در این نهاد حل شود ولی متاسفانه شورای عالی آموزش و پرورش در استانها به درستی شناخته نشده است.

قاسمی عنوان کرد: شورای عالی نقش اصلی در سند تحول بنیادین، نقشه جامع علمی کشور و حتی برنامه توسعه ششم آموزش و پرورش دارد.

وی یادآور شد: نبود ارتباط ۲ سویه بین شورای عالی استان ها و کشور، نا آگاهی کارشناسان از قوانین شورا و ناکارآمدی برخی از قوانین از جمله مشکلات شورای عالی آموزش و پرورش در استانها است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار