شورای نگهبان سدی بر سر راه نفوذ دشمن/ آراء مردم تعیین کننده سرنوشت کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83440
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵
رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان قزوین:
شاخص : رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان قزوین با تاکید بر اینکه این شورا به عنوان سدی بر سر راه نفوذی هاست، گفت: آراء مردم تعیین کننده سرنوشت کشور است و همه ملت ایران باید خود را در اداره کشور سهیم بدانند.

حجت الاسلام علی قابل رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان قزوین صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص انتخابات پیشرو اظهار کرد: شرط اولیه ثبت نام کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی برای افرادی که دارای سمت در ارگان دولتی هستند استعفای قبل از ۶ ماه و برای کاندیدای مجلس خبرگان، قبولی در آزمون ۲ مرحله‌ای کتبی و حضوری است.

رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان قزوین در ادامه با اشاره به آموزش ناظرین و تشکیل هیئت‌های نظارت گفت: هیئت‌های نظارت در استان، شهرستان و بخش‌ها تشکیل شده است.

این مسئول تصریح کرد: شناسایی نیروهای ناظر و آموزش آنها در راستای آشنایی با قانون برای انتخابات الکترونیکی در حال انجام است.

قابل با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه دشمن به دنبال نفوذ در مجلس شورای اسلامی است بیان کرد:  مجلس مرکز تصمیم گیری و قانون نویسی است و نماینده مجلس با اسرار و توان کشور در مسائل مختلف آشنا می‌شود و دشمن می‌تواند از این طریق نفوذ کند.

وی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان نیز به عنوان سدی بر سر راه نفوذی هاست، افزود: برای رصد فعالیت‌های انتخاباتی کانال‌های متفاوتی مانند سازمان اطلاعات، نیروی انتظامی، بسیج و نیروهای ناظر بر انتخابات، شورای نگهبان را کمک می‌کنند.

رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان قزوین ادامه داد: شعبه‌های ویژه‌ای از طرف دادگستری برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل و آمادگی‌های لازم هم از جانب استانداری، عوامل وزارت کشور و نیروهای دستگاه قضا صورت گرفته است.

این مسئول با اعلام اینکه در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۳۰ دوره انتخابات برگزار شده، خاطرنشان کرد: مردم با حضور در انتخابات قدرت خود را به رخ دشمن کشانده و وظیفه ملی خود را انجام خواهند داد.

قابل با بیان اینکه آراء مردم تعیین کننده سرنوشت کشور است، گفت: عدم حضور مردم  سبب ضایع شدن حقوق خود در تصمیمات کشور می‌شود، همه ملت ایران باید خود را در اداره کشور سهیم دانسته و برای پیشرفت آن تلاش کنند.

وی در ادامه بیان کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات نقش بسیار مهمی در حضور مردم پای صندوق‌های رای ایفا می کنند و می توانند ابعاد مختلف وظایف مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را برای مردم بازگو کنند.

این مسئول در انتها با اشاره به اهمیت حضور مردم در پای صندوق‌های رای افزود: باید مردم خود را محافظ و پاسدار کشور دانسته و از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳/ت۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار