شورای نگهبان سدی در برابر نفوذ دشمن/ بلوغ سیاسی مردم ایران مانع نفوذ خواهد شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93937
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۵۶
کاندیدای مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:
شاخص : کاندیدای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه شورای نگهبان سدی در برابر نفوذ دشمن است، گفت: طبق قانون، شورای نگهبان مانع ورود افراد فاقد صلاحیت به مجلس خبرگان می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت الله علی اسلامی صبح روز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینکه اطلاع رسانی و انعکاس واقعیت در تصمیم گیری ملت اثرگذار است، اظهار کرد: مطالب باید دقیق و واضح بیان شود تا مردم در تصمیم گیری دچار سردرگمی نشوند.

کاندیدا و نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جمعیت ۳۰۰ هزار نفری از توده مردم برای تظاهرات در سال ۸۸ خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی رسانه ها در نشر اسناد پشت پرده میزان جمعیت افراد معترض را کاهش و در تصمیم افراد موثر بود.

این مسئول در خصوص تشکیل شورای رهبری گفت: مجلس خبرگان طبق قانون به تعیین و نصب رهبری می پردازد و شورای رهبری وجود عینی ندارد و جز لفظ فریب دهنده چیزی پشت صحنه نیست.

اسلامی با اشاره به اینکه مشورت به معنای لغوی در شورا با اهمیت است افزود: تصمیم گیری چند نفر در کشور اوضاع را به هم می ریزد و در داخل کشور کشاکش به بار آورده و تصمیم را عوض خواهد کرد.

وی با اشاره به نفوذ افراد فرصت طلب در طرح شورای رهبری گفت: این افراد به دنبال کنار زدن مقام معظم رهبری بودند تا به تدریج افراد خود را جایگزین کنند و شورای رهبری توطئه‌ای برای انتقال رهبری بود.

نماینده و کاندیدای خبرگان رهبری با اشاره به اینکه شورای نگهبان سدی در برابر نفوذ است تصریح کرد: طبق قانون، شورای نگهبان مانع ورود افراد فاقد صلاحیت به مجلس خبرگان می شود.

اسلامی با اشاره به اینکه ممکن است کسانی به اشتباه از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده باشند، افزود: شورای نگهبان وظیفه اصلی خود را به خوبی انجام داده و حالا کار نهایی بر عهده مردم است که با تحقیق در نامزدهای انتخاباتی گزینه اصلح را انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: معیارهای تشخیص در قانون اساسی از جانب امام و مقام معظم رهبری بارها تذکر داده شده که مردم می توانند با مطالعه قوانین و تجارب کسب شده از نماینده های گذشته بهترین انتخاب را داشته باشند.

اسلامی با بیان اینکه قزوین مهد علم است تشریح کرد: جای تاسف دارد حوزه قزوین بعد از رفتن آیت الله صامت، ابوترابی، شالی و مظفری نتواسته تعداد کاندیدای خبرگان را به حد نصاب برساند و به ناچار باید از ظرفیت جامعه مدرسین برای استفاده شود.

وی در پایان گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری نباید در سیر طبیعی و آرامش بخش خبرگان اختلالی وارد شود؛ ملت ایران به بلوغ سیاسی لازم رسیده و سران غربی هیچگاه به هداف شوم خود دست نخواهند یافت.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار