صحبت های عجیب رفسنجانی در یک اجلاس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64984
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
شاخص : رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تابوی مذاکره با آمریکا شکست اما مخالفین آن هنوز هم دست و پا می‌زنند.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص،  آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (سه‌شنبه) طی سخنانی در اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش اظهار داشت: در دوره گذشته دچار انحراف شدیم، همیشه از افراط و تفریط ضربه خورده‌ایم و امروز نیاز اصلی ما تحول است.

وی افزود: در دوره قبل که دولت و شورای نگهبان و نیروهای امنیتی می‌خواستند از انتخاب درست جلوگیری کنند، ناگهان مردم متحول شدند و این انتخاب آنها را ترساند.

هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه مردم باید از تحول خود حمایت کنند و پایداری داشته باشند، تصریح کرد: تابوی مذاکره با آمریکا شکست و البته مخالفین آن هنوز هم دست و پا می‌زنند؛ اگر تحول در حوزه سیاست خارجی نبود تحول در جاهای دیگر سخت بود و توافق باعث شد که یک جنگ سرد طولانی و تنش پایان یابد.

وی با بیان اینکه دنیا مشتاق کار کردن با ایران است، گفت: اگر منطق ما اسلامی است نباید از هیچ مراوده ای بترسیم و ایران می‌تواند در کنار ابرقدرت ها، نقش بزرگی ایفا کند.
هاشمی با بیان اینکه دنیا از ما چیزی جز شفافیت نمی‌خواهد، افزود: آنها از ما اطمینان می‌خواهند که به سمت بمب اتم نمی‌رویم و ما هم توانستیم امنیت خود را در جهان تامین کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به سفر وزیرخارجه آمریکا به منطقه اشاره کرد و گفت: جان کری ۶ روز وقت میگذارد و به منطقه می آید تا عرب های مخالف توافق را آرام کند.

انتهای پیام۴۰۰/د/ش

منبع:دانا

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “صحبت های عجیب رفسنجانی در یک اجلاس”

  1. اميران گفت:

    هنوز هم شک میکنید که ایشان از اولش هم برای چنین زمانی تربیت شده بود . مشکل از او نیست ، از کسانی است که ادعای نگرانی برای اصل انقلاب دارند و از افکار امریکائی وی حمایت و دفاع میکنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار