«شکست برجام» با بهانه شعارهای چند خودسر و یا مردک گفتن صالحی پنهان نمی‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166100
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۱۶
شاخص : پس از انتشار تصاویری از شعار دادن و حرکات ناشایست چند نفر مجهول‌الهویه علیه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس؛ برخی رسانه‌های هوادار دولت و اصلاح‌طلبان، واکنش‌های عمده‌ای را نسبت به این رفتار غلط نشان داده‌اند.

به گزارش شاخص نیوز: پس از انتشار تصاویری از شعار دادن و حرکات ناشایست چند نفر مجهول‌الهویه علیه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس؛ برخی رسانه‌های هوادار دولت و اصلاح‌طلبان، واکنش‌های عمده‌ای را نسبت به این رفتار غلط نشان داده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا در همین زمینه با انتشار گزارشی مطوّل از این نوشت که «مردم تا کی باید هزینه های سنگین و سخت رفتارهایی دور از شان جامعه ایرانی و ملت بزرگ ایران را بپردازند؟ در حالی که فقط کمی اندیشه لازم است تا بدانیم کجا را می‌زنیم؟ »[۴]

بر اساس گزارش ایرنا، حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور نیز مدعی شده است که کار این چند نفر یک «طراحی آگاهانه» بوده است.

*اصولگرایان و جریانات اصیل منتقد رئیس‌جمهور بارها و بارها اعلام کرده‌اند که هیچ موافقتی با این قبیل حرکات غلط و خودسرانه علیه مقامات کشور و رئیس‌جمهور ندارند. چه اینکه مشی رهبر انقلاب نیز همواره مخالفت صریح با اینگونه اقدامات خودسرانه و هزینه‌ساز بوده است.

حتی در ماجرای پر سر و صدای قبلی نیز که در حاشیه یک راهپیمایی، شعارهایی علیه رئیس‌جمهور محترم داده شد، اصولگرایان و رسانه‌های ارزشی، پیش و بیش از همه آن اقدام را محکوم کردند.

اما نکته اینجاست که متأسفانه یک جریان سیاسی خاص در ایران با هر بهانه‌ای به دنبال آسمان و ریسمان است و تقلا می‌کند تا برای پوشاندن شکست‌های سیاسی خود بویژه در منصه‌ای به نام «برجام» هرچیز ولو کوچک و بی‌اهمیتی را بعنوان دلیل این شکست جلوه دهد.

از ماجرای حمله چند خودسر به سفارت عربستان که توسط جریان سیاسی خاص بعنوان عامل منع سرمایه‌گذاری در ایران! معرفی شد تا رخدادهایی مثل مورد اشاره شده و شعار دادن علیه صالحی.

جالب آنکه علی‌اکبر صالحی نیز در بگومگو با چند نفری که در اطراف او مشغول شعار دادن هستند، بیکار نمی‌ماند و به یکی از این افراد با فریاد می‌گوید «بی ادب»… «مردک»!

اما مردک گفتن صالحی در گزارش خبرگزاری دولت و در گزارش رسانه‌های اصلاح‌طلب سانسور و فقط به شعارها علیه صالحی پرداخته می‌شود!

این رخدادها در حالیست که باید تأکید کرد طرف دولت و اصلاح‌طلبان نه چند عنصر خودسر که آمریکا و اروپا هستند که بایستی بر سر تعهدات نیم‌بند خود باقی بمانند اما نمانده‌اند و حالا آقای ظریف مثل رئیس‌جمهور سابق کوبا پس از برجام کوبایی، مجبور است به این کشور و آن کشور سفر کند و تعهداتی که آنها هرگز انجام نخواهند داد را به آنها گوشزد کند.

نوشداروی این مسئله و البته مرهم زخم «اعلام شکست رسمی برجام» که از نظر برخی تحلیلگران یقینا رخ خواهد داد نیز بهانه‌سازی چند عنصر خودسر و یا مظلوم‌نمایی از آقایان صالحی و ظریف نیست.

بلکه عذرخواهی از ساحت مردم و نظام اسلامی و بازگشت به مسیر توجه به ظرفیت‌های داخلی و عزتمندی سیاسی است.

گفتنیست، خبرگزاری ایرنا در تصویر گزارش خود، از عکس فردی استفاده کرده که چفیه بر دوش دارد و در کنار تیم حفاظت دکتر صالحی، مشغول شعار دادن است…

منبع: مشرق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار