ایران جانبی

» شکل‌گیری هویت کودکان باید اولویت سیستم آموزشی کشور قرار بگیرد
کد خبر: 199155
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:
شاخص : رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: بحث هویت افراد در هر کشور و هر جایگاهی که هستند یکی از اساسی‌ترین مطالبی است که باید در اولویت‌های سیاستگذاری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی ظهر امروز در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد.

سیده حمیده زرآبادی در این همایش اظهار کرد: ماه‌ها با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان از جمله شورای شهر، شهرداری، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی همکاری های لازم صورت گرفته‌ است که ما اکنون شاهد دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی هستیم.

وی افزود: بحث هویت افراد در هر کشور و هر جایگاهی که هستند یکی از اساسی‌ترین مطالبی است که باید در اولویت‌های سیاستگذاری قرار گیرد و خوشبختانه این نگاه در آموزش و پرورش ما شکل گرفته و به درستی هم باید اجرا می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان گفت: مسیر شکل‌گیری ساختار آموزشی تمامی انسان‌ها از آموزش‌‌وپرورش شروع می‌شود که به ویژه گام‌های اولیه در سنین پیش دبستانی برداشته می‌شود.

دغدغه هویت شناسی یکی از مهم‌ترین مسائل در کشور است

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک اذعان داشت: کارگاه‌‌ها و نشست‌های تخصصی برگزار خواهد شد که کمک می‌کند در این راستا گام‌های برداشته شود و کودکان هویت خود را که همان هویت ایران اسلامی است، پیداکنند.

وی در ادامه یادآور شد: کودکان می‌توانند در تمامی مراحل زندگی خود از این تجربیات استفاده کنند چراکه امروزه دغدغه هویت شناسی یکی از مهم‌ترین مسائل در کشور به شمار می‌آید.

زرآبادی در پایان گفت: ظرفیت کودکان در راستای یادگیری بسیار بی‌نهایت و شگفت آور است و با شناخت هویت نه تنها خودشان بلکه تاثیرگذاری بر بزرگسالان هم خواهند داشت که امیدواریم این همایش اثربخشی موثری را به همراه داشه باشد.

انتهای پیام/۱۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار