شکوفایی استعدادها و تبدیل تهدیدها به فرصت ها با اقتصاد مقاومتی/ اقتصاد مقاومتی نباید به شعار و همایش محدود شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68206
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
عضو شورای اسلامی شهر قزوین:
شاخص : عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: اقتصاد مقاومتی استعدادها را شکوفا و تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند؛ اقتصاد مقاومتی نباید فقط به شعار در همایش ها و تبلیغات محدود شود.

حسین غیاثوند عضو شورای اسلامی شهر قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی شاخص، در رابطه با عملکرد دولت تدبیر امید اظهار کرد: دولت بر اساس آرای مردم انتخاب شده است؛ هر دولتی دارای نقاط قوت و ضعفی است اما با نگاه به گذشته می‌بینیم دولت‌های مختلف هرکدام با توجه به سهم خود به دنبال تحقق وعده‌های مردم و عمل به وظایف خود بوده‌اند.

وی در ادامه گفت: انتظار مردم از دولت تدبیر امید با توجه به وعده آن در حل مشکلات مردم طی صد روز ابتدایی این دولت، این امید را در مردم ایجاد کرد که شاهد حل مشکلات و معضلات باشند، اما متاسفانه دولت فقط توانست در طی این مدت اعلام شده راه حل مقطعی برای حل آن ارائه دهد.

این مسئول افزود: گره خوردن همه مشکلات کشور به مسئله مذاکرات هسته‌ای موجب شد مقداری از فعالیت‌های داخلی که مورد تاکید و تایید مقام رهبری است، یعنی تکیه برتوان و نیروی داخلی واستعدادهای ذاتی و ملی، غافل شویم مثلا در حوزه اقتصادی یا در حوزه علمی؛  با توجه به فرموده رهبری رشدی که ما در علم پیدا کردیم سرعتش کم شده است در صورتی که باید حرکت سریع تری داشته باشیم.

غیاثوند با اشاره به اقدامات دولت در حوزه‌های عمرانی گفت: رکود در حوزه مسکن امر بسیار مهم و جدی است، چراکه بیش از پانصد شغل در کشور ما به صنعت ساختمان وابسته است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه توضیح داد: یکی از ارکان اصلی در کشور ما صنعت ساختمان است، چرا که حدود یک سوم بودجه کشور در صنعت ساختمان گردش می‌کند و اگر این صنعت به صورت یکباره متوقف شود پیامدهای بسیار زیادی در موضوعات اقتصادی، اجتماعی، اشتغالی و حتی فرهنگی خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه  بیکاری یکی از عوامل مهم ایجادکننده آسیب اجتماعی است بیان کرد: در حال حاضر ایجاد شغل برای جوانان یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است و امروزه شاهد هستیم که رقم ییکاران در کشور افزایش یافته است .

غیاثوند با تاکید بر رکود در ساختمان سازی افزود: همین راکد بودن حرکت صنعت ساختمان سبب بیکاری تعداد زیادی از پیمانکاران، ناظرین، مهندسین، کارگران و شغل‌هایی که به صنعت مرتبط هستند شده است.

این مسئول ادامه داد: سرعت حرکت‌های‌عمرانی کاهش یافته است و مردم این سرعت را لمس می‌کنند و انتظار است که دولت بدون توجه به نتیجه مذاکرات و با تکیه بر داشته‌های ملی وظرفیت‌هایی‌ داخلی خود برنامه ریزی کند.

غیاثوند با اشاره به اینکه نتایج مذاکرات باید بر مبنای اندیشه امام و گفتمان رهبری و انقلاب باشد اظهار کرد: دولت در حوزه سیاست خارجی تلاش خود را انجام می‌دهد تا بتواند سیاست خارجه را بهبود دهد و جایگاه ایران را در دنیا ارتقاء دهد البته این اقدام باید مبنی برعزت، اقتدارملی و استکبار ستیزی همراه باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: همه مسئولان باید روحیه استکبار ستیزی و حمایت از محرومان را دستور کار قرار دهند و قدردان زحمات و رشادت های شهدای جنگ تحمیلی و شهدای هسته ای باشیم.

غیاثوند با اشاره به شعار اعتدال دولت خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد در حوزه منصوب مدیران دولت می‌توانست بهتر موضوع را دنبال کنند ، چراکه طبق بیان رهبری دولت منتخب مردم است و به گفته ایشان آحاد مردم باید کمک کنند تا دولت بتواند در انجام وظایف خود موفق باشد.

وی در رابطه با لزوم نقد منصفانه از عملکرد دولت گفت: بعضی از مسئولین در مقابل نقد واقعا نقدپذیر بوده و انتقادهای وارد شده را می‌شنوند و سعی می‌کنند نقاط ضعف را به قوت تبدیل نمایند اما بعضی از مسئولین انتقادپذیر نیستند و در برابر انتقاد حالت قهری با موضوع دارند.

غیاثوند با اشاره به روحیه نقدپذیری استاندار قزوین گفت: آقای روزبه همواره از پشنهادات و انتقادات استقبال می کند و با پایبندی به ارزش‌ها همواره بر برگزاری جلسات آزاد و نقادانه تاکید دارند.

غیاثوند در رابطه منطبق بودن دولت با خط‌‌‌ مشی شهید رجایی و شهید باهنر گفت: ما باید در همه حوزه‌های فرهنگی، حوزه اقتصاد یا سیاست خارجی خط‌ مشی این عزیزان را بررسی کنیم که نگاه ایشان چگونه بوده است؟؟ آیا حمایت از طبقات محروم جامعه سرلوحه کارشان بوده یا در جهت تقویت سرمایه‌داری در کشور؟؟

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: عموما تقویت توده های مستضعف و محروم جامعه از اهداف و اندیشه های امام و شهدا بوده است چراکه انقلاب اسلامی نیز بر همین مبنا شکل گرفته است؛ پابرهنگان جامعه باید به عنوان زمامداران کشور شوند و به تعبیر رهبری نقش مرفحان بی‌درد کمرنگ شود.

وی در ادامه توضیح داد: دولت سعی دارد با محوریت یارانه، اجرای طرح سلامت و با حذف یارانه دهک‌های بالای اقتصادی در جامعه از دهک های پایین جامعه حمایت کند اما باید در نظر داشت مراقب بود به اصل موضوع آسیبی وارد نشود؛ امروزه خیلی از خانواده‌ها معیشت خود را با بحث یارانه گره زده‌اند و بر اساس آن برنامه ریزی کرده‌اند و نباید طوری شود که به این طبقه آسیبی وارد شود.

این مسئول با تاکید بر حفظ و ارتقاء توان و داشته‌های داخلی گفت: مسئله اشتغال و تولید کار با توانمندی‌هایی که کشور در موضوع کشاورزی دارد موجب اشتغال بسیاری خواهد شد و نظر بنده این است که در این حوزه ضعیف عمل شده  و امیدواریم دولت واقعا برنامه ریزی کند.

غیاثوند با تاکید بر منطبق ساختن اقتصاد مقاومتی بر سیاست های دولت بیان کرد: با توجه به تاکید رهبری بر اقتصاد مقاومتی؛ این نوع اقتصاد نباید به چند کار تبلیغاتی، سطحی و زود گذر تبدیل شود چراکه اقتصاد مقاومتی باید برای ما به عنوان یک باور، فرهنگ و عزم عمومی تبدیل شود، اقتصاد مقاومتی راهکاری برای برون رفت کشور از مشکلات و مقابله با تهدیدات مختلف دشمنان است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه گفت: اگر ما بتوانیم نظام اقتصادی کشور را در براساس درآمدهای مستمر و پایدار در حوزه مالیات و درآمدهای مهم مالیاتی منطبق سازیم و تلاش کنیم پرداخت مالیات فرهنگ‌سازی شود می‌توانیم از فرصت‌ها بهره بگیریم چراکه تکیه بر فروش نفت و قدرت‌های جهانی کاری غیر منطقی به نظر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه نباید اقتصاد مقاومتی در همایش ها و تبلیغات خلاصه شود تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار قرار گیرد چراکه اقتصاد مقاومتی استعدادها را شکوفا می‌کند و تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند.

غیاثوند با تاکید بر عدم اعتماد به کشورهای غربی تشریح کرد:  با توجه به این بازی که بین کنگره و دولت ایالت متحده رخ داده آیا می‌توان امیدوار بود که آن‌ها به تعهدات خود پایبند هستند؛ ببینید چقدر به لیست تحریم‌های ما اضافه شده است؟!

وی در ادامه گفت: به نظر می‌رسد دولت تمام نگاه خود را معطوف به مذاکرات کرده است اما باید بدانیم گره زدن راه حل تمام مشکلات کشور با نتایج هسته ای کار درستی نیست و تنها راه برون رفت از مشکلات توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و اتکا بر داشته‌ها و توان داخلی است.

غیاثوند در ادامه گفت: ما تهاجمی بالاتر از جنگ تحمیلی در طی ۵۰سال اخیر نداشتیم و با وجود حمایت بیش از ۱۹ کشور از رژیم بعث عراق، آنها نتوانستند حتی یک وجب از خاک ایران را جدا کنند؛ ملت ایران اسلامی در تمام بحران ها با سلاح ایمان، اتکا برخداوند متعال، حفظ انسجام و وحدت ملی و پیروی از ولایت فقیه توانستند بر مشکلات چیره شوند.

وی در ادامه با تقدیر از زحمات دولت در مذاکرات هسته ای گفت: آیا اگر ما توان بالایی نداشتیم آنها با ما حاضر به مذاکره بودند؟ قطعا اینطور نبود اگر امروز دشمن ساعت‌ها برای ما وقت می‌گذارد به خاطر این است که نمی‌تواند حقیقت انقلاب را در نظر نگیرد چه بسا که حقیقت انقلاب به حقیقتی تبدیل شده که جهان را زیرورو می‌کند و انشااله زمینه ساز ظهور خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان گفت: مجموعه صحبت‌های بنده بر این نبود که فعالیت دولت در همه حوزه‌ها ضعیف عمل کرده چراکه همین دولت خدمات و زحمت‌های زیادی کشیده شده که واقعا جای تقدیردارد و ما باید فرموده‌های رهبری را نصب العین قرار دهیم و همه در راستای تبدیل نظام اسلامی به یک مدل موفقیت بکوشیم.

وی در پایان گفت: ما در مجموعه مدیریت شهری تمام تلاش خود را می‌کنیم که بدون تکیه بر درآمد دولتی و با تربیت صنعت گردشگری بتوانیم در جهت تولید درآمد پایدار قدم برداریم .

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “شکوفایی استعدادها و تبدیل تهدیدها به فرصت ها با اقتصاد مقاومتی/ اقتصاد مقاومتی نباید به شعار و همایش محدود شود”

  1. رضایی گفت:

    اقتصاد مقاومتی بارها توسط رهبری تاکید شده اما عمل جدی از دولت دیده نشده.
    دیروز هم رهبری در سخنان خودشون صریح و بی پرده حرف زده و می شه گفت به دلیل کم کاری های دولت عملا وارد میدان شده اند

  2. sokot گفت:

    باید گفت که رهبری همیشه نگران ملت بوده و تخطی از فرمایشات ایشان خیانت به ملت عزیز ایران است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار