شکوفایی دانش و نوآوری با تدریس پژوهش محور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90975
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳
مدیرکل پژوهش حوزه های علمیه کشور تاكيد كرد
شاخص : مدیرکل پژوهش حوزه های علمیه کشور در قزوين گفت: روش تدریس پژوهش محور زمینه لازم را برای رشد و شکوفایی دانش و تولید و نوآوری فراهم مي‌كند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت الاسلام جواد رفیعی در جمع اساتید مدارس علمیه استان قزوین اظهار کرد: اساتید مدارس علمیه باید نقش پژوهش را در بین طلاب تبیین و آن را به عنوان یکی از ارکان مهم رشد علمی تلقی کنند و بدانند این پشتوانه می تواند به رشد و شکوفایی دانش و نوآوری کمک کند.

مدیر کل پژوهش حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه حوزه های علمیه باید به موضوع پژوهش و همچنین تدریس صحیح آن توجه کنند، افزود: فرهیختگان جامعه باید با قرار دادن یافته‌های اصحاب دانش و تولیدات علمی آنها شبهات و مسائل جدید را در کانون توجه خود قرار داده تا پاسخ‌های متناسب با آن پیدا کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه روش تدریس پژوهش محور زمینه لازم را برای رشد و شکوفایی دانش و تولید و نوآوری فراهم می‌کند، تصریح کرد: پژوهشی که منجر به تولید شود و به فرآیند دانش محور کمک کند مورد توجه است و از فرهیختگان جامعه انتظار داریم در این مسیر گام بردارند.

حجت الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین هم گفت: یکی از رویکردها و برنامه های حوزه علمیه در قزوین توجه به پژوهش است و در این مسیر از همه دستاوردهای پژوهشی نوین استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار