ایران جانبی

»  شیب بیماری نزولی نشود، قوانین منع عبور و مرور اجرا می‌شود
کد خبر: 208524
تاریخ انتشار: 15 اکتبر 2020 - 1:29
جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین:
شاخص : جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: پیشنهاد ما این است که چنانچه شیب شیوع کرونا در استان بعد از اعمال محدودیت‌ها نزولی نشود، استان قزوین بتواند در مرحله بعد مشمول طرح منع عبور و مرور شود.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اجرای طرح منع آمد و شد در پنج شهر کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه محدودیت سفرها بین استانی بوده که نیازمند مصوبه ستاد ملی‌ است و باید در سطح ملی در مورد آن تصمیم گیری شود.

وی افزود: در اولین مرحله اجرای این طرح، پنح مرکز استان مشمول این طرح شد که شامل تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه است که قزوین مشمول منع و محدودیت عبور و مرور در مرحله اول نبوده است.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان تصریح کرد: در شرایط کنونی تأکید کردیم به همه دستگاه‌های اداری و اجرایی که از اختصاص مهمانسراهای خود به مهمانان به جد خودداری کند؛ ضمن اینکه هم اکنون مهمان‌پذیرها و هتل‌ها و مهمانسراهای استان با حداقل ظرفیت فعالیت کنند.

حبیبی بیان کرد: پیشنهاد ما این است که چنانچه شیب شیوع کرونا در استان بعد از اعمال محدودیت‌ها نزولی نشود، استان قزوین بتواند در مرحله بعد مشمول طرح منع عبور و مرور شود.

پذیرش 47 بیمار جدید کووید19 در مراکز درمانی قزوین

وی با اشاره به تاثیر گذاری محدودیت‌ها در کاهش ابتلا به کرونا گفت: چنانچه محدودیت‌‌های کرونایی در استان اعمال نمی‌شد ۲۳۴ هزار دانش‌آموز استان در ۱۷۰۰ مدرسه و ۱۱ هزار کلاس درس؛ همچنین ۸۰ هزار دانشجو در سطح استان مشغول به تحصیل بودند که در بین استان‌هایی مثل البرز، تهران، قم و استان‌های شمالی در رفت و آمد بودند.

این مقام مسئول عنوان کرد: قریب ۷۰۰ فضای ورزشی و بیش از دو هزار مسجد، حسینیه و امامزاده در سطح استان وجود دارد که محدودیت‌های کرونایی را مشمول بودند و اگر چنین امری اجرا نمی‌شد قطعاً شرایط استان به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت بدتری بوده و چه بسا با یک فاجعه انسانی مواجه می‌شدیم، اما همین محدودیت‌ها باعث شد تا روند صعودی ابتلای بیماری در استان تاحدودی کند شود.

جانشین ستاد مقابله با کرونایی استان بیان کرد: شرایط زمانی به شکلی است که قطعاً استان قزوین کمترین مسافر و پذیرش مسافر را خواهد داشت؛ چراکه در فصل پاییز هستیم ضمن اینکه محدودیت‌هایی در پذیرش مسافر اعمال می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید با علائم قطعی کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند و هم اکنون ۳۶۷بیمار کرونایی در استان بستری هستند.

حبیبی در پایان عنوان کرد: متاسفانه ۹۰ نفر از بیماران کرونایی استان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند؛ همچنین طی شبانه‌روز گذشته پنج بیمار در اثر ابتلا به این بیماری جان باختند.

انتهای پیام/1300

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار