ایران جانبی

» شیرینی‌پزی، ۱۵ سال است که منبع درآمدم شده است
کد خبر: 205384
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱:۵۷
کارآفرین قزوینی در مصاحبه شاخص:
شاخص : کارآفرین قزوینی با بیان اینکه تغییر شغل داده است، گفت: در گذشته به مدت ۱۸ سال در کار دوخت لباس عروس بودم اما اکنون ۱۵ سال است که به کاری شیرینی پزی در منزل مشغول هستم.

به گزارش شاخص، اهمیت نقش زنان به عنوان ۵۰ درصد جمعیت جامعه، در پیشرفت اهداف اقتصادی کشور بر کسی پوشیده نیست. حتی اگر این نقش‌ها در قالب کارگاه‌های کوچک و خودگردان تولیدی یا کارآفرینی در منزل باشد، باز هم اثرات مثبت و مطلوب خود را نشان می‌دهد.

همچنین در سال‌های اخیر کارآفرینی سهم عمده‌ای در رشد اقتصادی کشور ایفا کرده است، از تلفیق این دو حقیقت می‌توان به اهمیت کارآفرینی زنان در جهان امروز پی برد.

در گفت‌وگوی کوتاه به سراغ یکی از بانوان هنرمند قزوینی رفتیم که برای کارآفرینی، شیرینی سنتی قزوین را انتخاب کرده که هم سوغات این شهر است و هم طرفدار بسیار زیادی دارد.

طاهره رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: متولد سال ۱۳۴۸ و اصالتا قزوینی هستم، درگذشته بنا به اقتضای مسائل زندگیم نیز در تهران کار می‌کردم اما اکنون مجدد به شهر خودم قزوین آمدم و در منزل کار شیرنی پزی و سفارشات مشتریان را انجام می‌دهم.

وی با بیان اینکه تغییر شغل داده است، افزود: در گذشته به مدت ۱۸ سال در کار دوخت لباس عروس بودم اما اکنون ۱۵ سال است که به کاری شیرینی پزی در منزل مشغول هستم.

این بانوی کارآفرین ادامه داد: از کودکی چون مادرم هم به کار شیرینی پژی مشغول بود، طبیعتا ما هم به این کار علاقه‌مند شدیم و راه و روش آن را یاد گرفتیم؛ از آنجایی که این هنر را از مادرم آموختم و درواقع او استادم بود، لذا برند “شیرینی پزی سادات” را برای کارم انتخاب کردم.

رحمانی بیان کرد: علاقه و عشق زیادی به این کار دارم و لذت می‌برم که از دست رنج خودم، درآمدی بدست می آورم. اکنون برای پخت شیرینی در منزل فقط خودم به تنهایی کار می‌کنم و سفارشات عید بیشترین بخش کارم را تشکیل می‌دهد.

این بانوی هنرمند قزوینی ابراز کرد: اگر حمایت شوم، قطعا کارم را گسترش خواهم داد و کارگاهی تاسیس می‌کنم تا چندین نفر هم مشغول به کار شوند.

رحمانی گفت: در پخت شیرینی‌ها از مواد کاملا درجه یک استفاده می‌کنم چراکه واقعا برایم مهم است محصولی که دست مردم می‌دهم مرغوب باشد و پول حلالی بدست بیاورم.

وی بیان کرد: وسایل مورد نیاز شیرینی پزی را از قزوین تهیه می‌کنم و مشتریان برای خرید شیرینی سفارش می‌دهند؛ معمولا هم قیمت‌ها براساس نوع شیرینی و طبق پایه بازار تعیین می‌شود.

این بانوی کارآفرین در پایان عنوان کرد: متاسفانه جوانان امروز می‌خواهند بدون هیچ زحمتی راه برای آن‌ها هموار شود اما چنین چیزی وجود ندارد و باید برای دست یافتن به موفقیت تلاش بسیاری کنند.

انتهای پیام/ ۱۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار