شیرین تر از عسل برای زن/ کاری که مرد خانه باید انجام دهد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79964
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۱۰
شاخص : آقای خانه؛ شما با انجام این کارها این پیام را میدهی که در روزهای دوری از بانوی خانه، همیشه به فکرش بودی، و هرگز او را فراموش نکردی. و این پیام تو برای زن از عسل شیرین تر است.

شاخص نیوز : یکی از نمونه های سبک رندگی اسلامی هدیه دادن است. هدیه دان مرد به زن به این معناست که مرد به زنش توجه دارد و کارهای خوب آن را نادیده نمی گیرد. البته لازم به ذکر است که هدف از هدیه دادن تکریم و ارزش گذاری است. بنابراین شما می توانید با هدیه ای ولو کوچک این کار را برای همسرتان انجام دهید.

البته خانم ها نباید هدیه شوهرانشان را به بهانه دوست نداشتن و یا کم قیمت بودن نادیده بگیرند.

آری یکی از کارهایی که موجب زیاد شدن محبت می شود هدیه دان است.

چرا که وقتی شوهر به همسر خود هدیه می‌دهد بانوی خانه احساس با ارزش بودن می‌کند و همین کار موجب می شود که محبّت و صمیمیّت بیشتری  بین زن و شوهر به وجود آید.

به این روایت توجه کنید؛ « قال رسول اللّه صلی‌ الله‌ علیه‌ و‌ آله‌ و سلم: «تهادوا تحابوا، تهادوا فإنّها تذهب بالضغائن»: الکافی ج ۵ ص ۱۴۴ ، الخصال ص ۷۷،

رسول خدا فرمود: «به یکدیگر هدیه بدهید که موجب محبّت می‌شود و کینه را از دل می‌برد».

و یا در یک روایت دیگر حضرت می فرمایند:«إذا خرج أحدکم إلی سفر ثمّ قدم علی أهله، فلیهدهم و لیطرفهم و لو حجاره»: مکارم الأخلاق ص ۲۶۶٫

«وقتی یکی از شما به مسافرت رفت، موقع بازگشت برای خانواده خود، هدیه‌ای تهیه کند، حتی اگر آن هدیه، قطعه سنگی باشد».

آقای خانه؛ شما با انجام این کارها این پیام را میدهی که در روزهای دوری از بانوی خانه، همیشه به فکرش بودی، و هرگز او را فراموش نکردی. و این پیام تو برای زن از عسل شیرین تر است.

منبع : جام نیوز

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار