شیعه هراسی از معاویه تا داعش
کد خبر: 99393
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۰۹
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین تاکید کرد:
شاخص : معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین گفت: امام هادی(ع) با روشنگری اذهان مردم در خصوص حقایق مذهبی، امر به معروف و نهی از منکر همواره به صورت پنهان و آشکار با خلیفه ستمگر عباسی مبارزه می کردند.

حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به زندگینامه امام هادی علیه السلام اظهار کرد: آن حضرت در سال ۲۱۲ ه.ق در شهر صریا (نزدیک مدینه) متولد و در سوم رجب سال ۲۵۴ هجرى به شهادت رسیدند و در خانه خویش واقع در سامراء به خاک سپرده شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه نام مبارک ایشان علی و از القابشان نقی، هادی، نجیب و کنیه شان ابوالحسن است، افزود: حضرت امام هادی(ع ) پس از پدر بزرگوارش در سن ۸ سالگی به مقام امامت رسید و دوران امامت ایشان ۳۳ سال به طول انجامید؛ آماده کردن مردم و شیعیان نسبت به غیبت حضرت مهدی (عج) از جمله اقدامات این حضرت بود.

این مسئول با تاکید بر نقش ارزنده امام هادی (ع) در راستای تحقق رسالت و شناساندن توحید و مبارزه با شرک و کفر عنوان کرد: نشر احکام اسلام، آموزش و تزکیه ، شناساندن مکتب و مذهب جعفری و تربیت شاگردان جهت تعلیم و نشر فرهنگ اسلامی از اقدامات این امام بزرگوار است.

نظری با اشاره به تربیت عالمان دینی توسط امام هادی(ع) به منظور ترویج احکام اسلامی، ابراز کرد: ایشان با روشنگری اذهان مردم در خصوص حقایق مذهبی، امر به معروف و نهی از منکر همواره به صورت پنهان و آشکار با خلیفه ستمگر عباسی مبارزه می کردند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه بسیاری از امامان در عصر خودشان در محدویت و حصر قرار داشتند، افزود: امام هادی(ع) از هر فرصتی برای تربیت و ابلاغ معارف الهی به پیروان خود جهت نشر و جذب افراد از طریق عمل و منش اسلامی دریغ نمی‌کردند.

وی با اشاره به اینکه شیعیان همواره مورد جنایت و ظلم مستکبران قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: محدود کردن شیعیان و شیعه هراسی یکی از کارهایی است که در طول تاریخ در مورد مسلمانان صورت گرفته و شروع آن به زمان معاویه باز می‌گردد.

این مسئول افزود: معاویه افرادی که محب و شیعه علی(ع) بودند را با زندانی کردن، شکنجه، تبعید و قتل مورد تجاوز و ظلم قرار می داد و این اقداماتی است که امروزه داعش در حق شیعیان و مردمان آزاده روا داشته است.

نظری اذعان کرد: اثبات حقانیت و معارف غنی تشیع، مبارزه با ظلم و استکبار و مقاومت در مقابل متجاوزان از اقداماتی است که می‌توان در مقابل جریانات تکفیری انجام داد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین در پایان داعش را دست نشانده غرب و آمریکا دانست و افزود: داعش از آغاز تا به امروز با هدف جنایت و فتنه انگیزی در میان مسلمانان جهان روی کار آمده که منافع استکبار جهانی را دنبال می کند.

نظری در پایان تاکید کرد: تنها راه رهایی و پیروزی در نبرد با این گروهک استکباری در پیش گرفتن مسیر شیعه ناب محمدی و اتحاد جمیع مسلمانان علیه ظلم و خشونت است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار