شیفت شب بیمارستان با حضور ربات‌های پرستار +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175316
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
شاخص : بر اساس پیش بینی دانشمندان، ربات‌ها به مرور جای برخی از کارهایی که تاکنون توسط انسانه‌ها انجام می‌شد را می‌گیرند.

به گزارش شاخص نیوز:جهان در حال پیش رفت است و به مرور شیوه زندگی و انجام کارهای افراد دچار تغییر و تحولاتی اساسی می‌شود. انجام کارهایی که تا گذشته‌ای نه چندان دور تنها با دست انسان‌ها صورت می‌گرفت، امروزه توسط ربات‌های هوشمندی که به وسیله مخترعان و دانشمندان طراحی شده‌اند، صورت می‌گیرد.

پیش بینی دانشمندان در طول سال‌های اخیر از این مطلب حکایت داشت که ربات‌ها به مرور جای برخی از کارهایی که تاکنون توسط انسانه‌ها انجام می‌شد را می‌گیرند و در حال حاضر این پیش بینی در حال تحقق است.

از ربات نماز خوان گرفته تا ربات‌های آشپز و ورزشکار، کشیک و همچنین تولید ربات‌های خدمه و خدمتگزار جزو جدیدترین دستاوردهای دانشمندان در عرصه تولید ربات‌ها هستند.

مخترعان در جدیدترین اختراع خود نوعی از ربات را به عنوان «ربات پرستار» طراحی و تولید کرده‌اند که در حال حاضر به عنوان پرستار شیفت شب در برخی از بیمارستان‌های ژاپن مشغول به کار و ارائه خدمت به بیماران هستند.

جالب است بدانید که این ربات‌ها طوری طراحی شده‌اند که برای حرکت بیماران و دارو دادن به آن‌ها، به پرسنل بیمارستان و یا همراهان آن‌ها کمک می‌کنند و البته در برخی از موارد جای همراه و اموری که بر عهده وی است را می‌گیرند.

شیفت شب بیمارستانی با مدیریت ربات‌ها+ عکس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار