صادارت ۱۷۳ میلیون دلار کالا از گمرگ قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74479
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۲
در نيمه نخست امسال صورت گرفت
شاخص : مديركل گمرگ استان قزوين گفت: در نیمه نخست امسال 173 میلیون دلار کالا از گمرگ استان صادر شده است.

صدری خواه صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اشاره به افزایش صادرات کالا از استان اعلام کرد: در نیمه نخست امسال ۱۷۳ میلیون دلار کالا به ارزش پنج هزار و ۳۹ میلیارد ریال کالا از گمرگ استان صادر شده که به لحاظ وزن پنج و از نظر ارزش سه درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرگ استان قزوین در ادامه با اعلام اینکه صادرات کالا به کشورهای عراق، افغانستان، ارمنستان، پاکستان، گرجستان و ترکمنستان صورت گرفته عنوان کرد: کالاهای صادراتی اغلب کالاهای صنعتی، مواد شوینده، شیشه، کاشی و سرامیک، کولر آبی، سرکه، کشمش، تخم مرغ، موکت و… بوده است.

این مسئول تصریح کرد: استقرار سامانه جامع امور گمرکی، ایجاد تسهیلات ویژه صادراتی برای صادرکنندگان و شرکت های تولیدی اظهار از راه دور و ارزیابی غیابی کالا از جمله عواملی است که باعث افزایش صادرات از گمرک قزوین شده است.

صدری خواه خاطرنشان کرد: گمرک قزوین با پیش رفتن به سوی روش‌های حمایتی بخشی از هزینه های صادرکنندگان را کاهش داده و  در سرعت انتقال کالاهای صادراتی به بازارهای جهانی نقش به سزایی داشته است.

وی در انتها افزود: از بین بردن موانع صادرات در استان قزوین نیازمند برنامه ریزی و هم افزایی دستگاه های اقتصادی استان است و از همه آنها خواسته شده، برنامه ها و راهکاره های خود را برای تسریع در صادرات کالا تدوین کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار