صادرات ۱۰۴میلیون دلار کالا از قزوین به عراق - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78676
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
از ابتداي امسال تاكنون صورت گرفت؛
شاخص : مديركل گمرگ استان قزوين از صادارت 104 ميليون دلار كالا از قزوين به عراق از ابتداي امسال تا كنون خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، علیرضا صدریخواه دیروز در جلسه شورای روابط خارجی استان قزوین از صادارت ۱۰۴ میلیون دلار کالا از قزوین به عراق از ابتدای امسال تا کنون خبر داد و اظهار کرد: این میزان صادرات از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرگ استان قزوین با اشاره به اینکه توسعه صادرات نیازمند عزم جدی است، ادامه داد: این میزان صادرات همچنین ۳ درصد رشد ارزی و ۶ درصد رشد ریالی داشته است.

روزبه استاندار قزوین هم در این جلسه عنوان کرد: عراق به ویژه کربلا، نیازمند محصولات متنوع همچون مواد غذایی، مصالح ساختمانی و خدمات فنی و مهندسی است که زمینه صادرات همه این محصولات در استان قزوین وجود دارد که از طریق اتاق بازرگانی قزوین در کربلا قابل پیگیری است.

نیک فطرت مدیر نمایشگاه های بین المللی استان قزوین هم برگزاری نمایشگاه توانمندی های استان در کربلا را فرصتی برای رونق و توسعه استان و خروج از رکود در بخش صنعت استان دانست و خواستار همکاری همه بخش ها در جهت برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه شد.

دفتر اتاق بازرگانی و خدمات فنی و مهندسی استان قزوین، بهار امسال با هدف تسهیل روابط اقتصادی دو طرف در کربلا راه اندازی شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار