صادرات 150 میلیارد دلاری کشمش قزوین در سال جاری
کد خبر: 108998
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
استاندار تاکید کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت: امسال صادرات کشمش در استان حداقل باید ۱۵۰ میلیارد دلار ارز آوری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، فریدون همتی دیروز در بازدید از یک کارخانه بسته بندی و فرآوری کشمش در تاکستان اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد انگور و کشمش استان در شهرستان تاکستان تولید می‌شود و مسئولان باید برای صادرات آن برنامه ریزی کنند.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه امسال صادرات کشمش در استان حداقل باید ۱۵۰ میلیارد دلار ارز آوری داشته باشد، افزود: با تشکیل کارگروه و رفع موانع صادرات اجازه ندهید حتی یک کیلو کشمش استان هم به نام استان‌های دیگر صادر شود.

این مسئول تصریح کرد: با وجود تشکل تخصصی می توان ضمن بازاریابی مناسب محصول در کشورهای هدف در مسیر تولید محصول کیفی حرکت کرد و در ایجاد اشتغال هم موفق بود.

همتی خاطرنشان کرد: کشمش تاکستان با برخورداری از کیفیت خوب و مرغوبیت بالا می تواند به یک برند ملی و جهانی تبدیل شود که این کار مستلزم بهره گیری از همه ظرفیت های موجود و همکاری و انسجام همه تولیدکنندگان است.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم با انتقاد از نحوه جذب سرمایه گذار گفت: از آنجایی که کشمش در مدت زمانی کوتاهی خریداری میشود باید در این زمان کوتاه نقدینگی تامین و در قالب تسهیلات در اختیار واحدهای صنعتی قرار داده شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار