صحبت های سربازی که جسد آیلان را از ساحل گرفت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70236
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۰۹
شاخص : اسم این سرباز محمد است که از سال 2012 به سواحل بدروم مامور شده است.سواحل اعیان نشین ترکیه که سالهاست مهاجران غیرقانونی در آن طعمه امواج شده و اجساد بسیاری به آن آورده شده است.

مصاحبه رسانه های ترکیه با سربازی که بدون توجه به پروتکل امداد ساحل،جنازه (آیلان کردی) پناهجوی کودک سوری را شخصا در آغوش گرفت:

بر اساس پروتکل من نباید به جسد دست می زدم و این تیم ویژه حمل جسد بود که باید جسد آیلان کردی را با برانکارد حمل می کرد اما من جسد کودک را که دیدم یاد پسر ۶ ساله ام افتادم که وقتی خسته است با صورت بر زمین می خوابد.برای همین بدون اینکه منتظر برانکارد و تیم حمل جسد بمانم او را در آغوش گرفتم و از ساحل دور کردم.

رسانه ها بعد از نیلوفر دمیر عکاس زن ترکیه ای که با ثبت تصویر (آیلان کردی) کودک پناهجوی سوری در سواحل ترکیه دنیا را تکان داد،سراغ سربازی رفتند که جسد آیلان را شخصا در آغوش گرفت و از امواج دور کرد.سربازی که طبق وظیفه و بر اساس پروتکل امداد ساحل نباید به جسد دست می زد و وظیفه حمل جسد با تیم حمل جسد آن هم با برانکارد بود اما او بدون توجه به پروتکل جسد کودک بی پناه را در آغوش گرفت و خود او را به ماشین حمل جسد منتقل کرد.

اسم این سرباز محمد است که از سال ۲۰۱۲ به سواحل بدروم مامور شده است.سواحل اعیان نشین ترکیه که سالهاست مهاجران غیرقانونی در آن طعمه امواج شده و اجساد بسیاری به آن آورده شده است.

محمد می گوید ساعت ۰۴٫۰۰ صبح بود که یک شهروند با خط امداد پلیس ۱۵۶ تماس گرفت و از جسدهای بی جانی خبر داد که به سمت ساحل روان هستند.پلیس به محل اعزام می شود و به جستجوی اجساد می پردازند.اجساد افراد بزرگسال به راحتی رویت شده و جمع آوری می شوند.اما پلیس به خاطر امواج ساحل متوجه جسد کوچک (آیلان کردی) نشده و نزدیکی های صبح در روشنایی هوا وقتی امواج آرام می شوند جسد آیلان کردی رویت می شود.

محمد می گوید:در حالیکه به تن کوچک کودک افتاده در ساحل نزدیک می شدم در دلم فقط گفتم “انشاء الله که زنده است” و وقتی به او نزدیک شدم و او را دیدم که با صورت بر ماسه ها افتاده،یاد پسر ۶ ساله ام افتادم که وقتی خسته است با صورت بر زمین می خوابد.

محمد می گوید:تیم امداد اغلب جنازه را ثبت می کند و این تیم ویژه حمل جسد است که جنازه را باید به ماشین حمل جسد با برانکارد انتقال دهد.اما من آن لحظه به این فکر نکردم که باید منتظر نیروهای حمل جسد بمانم تا با برانکارد جسد آیلان را ببرند.من با این فکر که او پسر خودم است که وقت خسته است با صورت بر روی زمین می خوابد جسد او را بدون اینکه از جنازه کنار بکشم در آغوش گرفتم و داخل ماشین حمل جسد گذاشتم.

گفتنی است عکاس تصویر جسد بی جان آیلان کردی که دنیا را تکان داد توسط یک خبرنگار زن ثبت شد که او در مورد آن لحظه تلخ می گوید آن لحظه خون در رگهایم منجمد شد.

 

منبع: خبرایرانی

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • جاده مرگبار ضیاء‌آباد در قزوین همچنان قربانی می‌گیرد/ مردم منتظر تحقق وعده‌های مسوولین هستند
 • حضور خادمین امام رضا(ع) بر بالین بیماران بیمارستان‌های کوثر و بوعلی قزوین+ تصاویر
 • استقبال پرشور مردم قزوین از خادمین امام رضا علیه السلام
 • هوای استان قزوین گرم‌تر می‌شود
 • بلوار شهید لشگری یا پیست اتومبیل‌رانی؟!/ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در قزوین مورد توجه مسوولان قرار گیرد
 • ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردم نهاد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • کاراته‌کای استان در رقابت‌های جهانی/ مربی قزوینی راهی رقابت‌های جهانی تنیس روی میز شد
 • آمریکا از ابتدا هم اعتقادی به برجام نداشت/ تحریم‌های جدید در واقع نقض کامل برجام است
 • عامل قاچاق لوازم خانگی در قزوین محکوم شد
 • کشف محموله میلیاردی موبایل قاچاق در قزوین
 • پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کشور اطلاع‌رسانی شود / آگاهی جامعه از پیشرفت‌ها، خوش‌بینی مردم را نسبت به دولت و نظام افزایش می‌دهد
 • مجلس مصوبه‌ای به‌معنای کوپنی‌شدن مواد مخدر نداشته است
 • آخرین اخبار