صدای «دوستی» در فضای مجازی پیچید+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59434
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
شاخص : خبر درگذشت مهران دوستی، گوینده توانمند رادیو، خوانندگان، مجریان و گویندگان صدا و سیما را در غمی سنگین فرو برد.
سرویس فرهنگی شاخص-صبح روز گذشته(شنبه) خبری جامعه هنری را در سوگ فرو برد؛ خبر، خبرِ کوچ یکی از خاطره‌سازان عرصه صدا بود، آن که روزگاری در رادیو جبهه گویندگی می‌کرد و در این اواخر هم برنامه کافه رادیو را هر روز در شبکه رادیویی جوان اجرا می‌کرد.

مهران دوستی سوم بهمن سال ۱۳۳۵ در روستای بلده از توابع نور متولد شد و در رشته مکانیک و مهندسی تصفیه آب تحصیلاتش را به پایان رساند. از سال ۱۳۵۹ در صدا و سیمای مرکز گیلان گویندگی را آغاز کرد و تا دیروز قدیمی‌ترین گوینده رادیو پس از انقلاب محسوب می‌شد.
وی که به عنوان گوینده برتر رادیو و نماینده‌ ایران در ABU (اتحادیه رادیو تلویزیون آسیا- اقیانوسیه) انتخاب شده بود، صبح روز گذشته براثر ایست قلبی در سن ۵۹ سالگی رادیو را برای همیشه ترک کرد.

پس از انتشار خبر خاموش شدن ابدی صدای دوستی، فرزاد حسنی از گویندگان رادیو دل نوشته‌ای را در فضای مجازی منتشر کرد. وی درباره این گوینده رادیو نوشت:

هر کسی را دوست داشتم بهار از من گرفت!
امشب بالای تخت رفیقم ایستادم، در سکوت اتاق بی صدا گریه کردم
به خدا سخت است برای کسی که صدای روزگارش بوده بی صدا گریه کنی!
به خدا سخت است!
دلم میخواست بغلش کنم، همانطور که در استودیو‌های رادیو دستم را به دورش حلقه میکردم و تنومندیش نمی‌گذاشت‌، دو دستم به هم برسد. ول.


عزت‌الله ضرغامی، رئیس سابق صدا و سیما: با اولین برخورد با او “دوستی” عمیق شکل می گرفت. گویی سال هاست او را می شناسی! صدای او هویت و شناسنامه ی صدای جمهوری اسلامی بود و هست. هر چقدر پیشکسوت بود، به همان اندازه جوان و جوانگرا و پرشور و باحال! از زمانی که با رادیو جبهه شناخته شد، دوست مردم بود؛ شریک شادی ها و غم های آنان. صدای مهران دوستی “برند” بسیاری از روایت های ماندگار رسانه ی ملی است. فقدان این صدای آشنا برای مخاطبان رسانه ی ملی سخت است. روحش قرین رحمت الهى باد! عکس مربوط به تجلیل از ایشان است. آقاى بیژن نوباوه هم در تصویر دیده مى شوند.


داریوش فرضیایی(عمو پورنگ) مجری برنامه کودک


امیر تاجیک، خواننده


حسن شمشادی، خبرنگار صدا و سیما


رضا صادقی، خواننده: مصاحبه هاى رادیویى من همیشه سرشار از ارامش بود وقتى مخاطب کلامم مهران دوستى عزیز بود … مطمئنم آسمان به جشن صداى تو خواهد نشست ما در غم نبودنت به سوگ …. اما تو معنى واقعى صدایى هستى که میماند …. روحت شاد دوست خوب و بزرگوارم


حامد بهداد، بازیگر


نسرین مقانلو، بازیگر


رضا رشیدپور، مجری: نمی توانم بنویسم. انگار بغض گلوی کلمه ها را هم می فشارد. باور نمی کنم. نه…. چطور ممکن است؟ همین دیروز صدای آسمانی ات را از رادیو می شنیدم که ما را به مهربانی و عشق می خواندی در کافه رادیو… هنوز لحن زلالت در گوشم می پیچد که با لطافت آمیخته با اقتدار از ادبیات و تاریخ کهن این سرزمین سخن می گفتی… مهران عزیزم… مهران خوبم… صدای تو با ارزش ترین هدیه خداوند به دوستان و دوست دارانت بود که مشتاقانه با شنیدنش روحشان تازه می شد… مگر می شود این همه تنها بمانیم و خالی از آرام و آرامش؟! خدایا حرفهایم به هم گره می خورد. حجم دل شوره و غم بیشتر از صبر و تحمل من است. به خدا نمی توانم جلوی اشکهایم را بگیرم… ای خدا… ای خدا…. باورم نمی شه… مهران… مهران عزبزم… مهران خوبم


مهدی یراحی، خواننده


مژده لواسانی، مجری برنامه  کافه سوال


بهروز تشکر، مجری برنامه به خانه برمی‌گردیم: مهران دوستی؛ میدونی بهروز دنیا خیلی زودگذره.خیلی وقتها اتفاقاتی میفته که باورت نمیشه. نوجوون بودم و پر از شر و شور. چشم به هم زدم خودمو توی رادیو دیدم .سالها گذشت.سالهایی که گوینده رادیو بودم و با مردم زندگی میکردم.یهو چشم باز کردم و خودمو توی بیمارستان دیدم. باز هم چشم باز کردم و دیدم برگشتم رادیو ….. و امروز ما چشم باز کردیم و او چشم برهم گذاشته بود ….. همین پریروز پنجشنبه ٣١ اردیبهشت بود که برای اجرای به خانه برمیگردیم وارد سازمان شدم. جلوی در ورودی دیدمش. شروع به صحبت کردیم و همه این حرفها رو زد. وقتی امروز صبح در تماس تلفنی یکی از دوستان خبر درگذشتش رو شنیدم واقعا شوکه شدم.کمتر از دو روز “مهران دوستی ” شاد و جوان رو دیده بودم و امروز ….. به معنای واقعی جمله دنیا خیلی زودگذره رو درک کردم. روحش شاد


مازیار ناظمی، گوینده سابق خبر ورزشی


نجمه جودکی، مجری برنامه سین مثل سریال


مجید اخشابی، خواننده


کاوه سماک باشی، بازیگر


شاهین جمشیدی، مجری برنامه گلخانه


علی لهراسبی، خواننده


سوسن حسنی دخت، گوینده خبر


آزاده آل‌ایوب(خاله نرگس)، مجری برنامه کودک: خوب یادمه سال هفتاد و شش رفتم پیش آقای ابراهیم رییس رادیو جوان گفتم علاقه دارم تو صدا و سیما کار کنم لطفا راهنماییم کنید،گفت تو هنوز خیلی کوچولویی فرصتهای زیادی داری،باید اول دانشگاه بری،گفتم می دونم ولی می خوام یه جوری وارد شم،آشنا شم،گفت تجربه نداری،گفتم کسب می کنم،گفت برو هماهنگی رادیو از اونجا شروع کن دل چرکین بودم اما برای ارتباطات وارد اون محیط شدم،به محض ورود مهران دوستی اومد پشت یه میز نشست و با عده ای مشغول صحبت شد ،انگار ماجرای من و اشتیاقم به گوشش رسید،صدام کرد گفت بیا فردا بریم رادیو اجرا کن،برق شادی در نگاهم هویدا بود،گفتم واقعا گفت آره فردا رادیو البرز کرج منتظرتم،از اینکه اینقدر زود به خواسته ام رسیدم تو پوست خود نمی گنجیدم،فردای اونروز کنارش نشستم،برام می نوشت و می گفت بخون،هر وقت چراغ استودیو روشن میشه یعنی صدات پخش میشه،صدام پخش شد،طنین صداش حس فیل و فنجون رو تداعی می کرد،فهمیدم چقدر واسه موندن و موفقیت مسیر درازی در پیش دارم،بهم آموخت گاهی فرصت دادن در زمانی که فرصتش نیست یعنی نابودی از اون پس واسه موندن آرزوهام تلاش کردم نه فقط رسیدن… مهران دوستی بهم درس شجاعت و ایستادگی داد. روحت شاد و یادت گرامی


داود عابدی، گزارشگر شبکه خبر


پدرام کریمی، مجری شبکه یک


فریبا باقری، گوینده و مجری برنامه سلام تهران


محمدرضا احمدی، گوینده رادیو و گزارشگر برنامه های ورزشی


مهدی نادریان، مجری برنامه گلخانه


احسان کرمی، مجری و دوبلور


صبا راد، مجری برنامه به خانه برمی گردیم


نعیمه نظام دوست، بازیگر


محمودرضا قدیریان، گوینده رادیو و مجری برنامه ساعت ۲۵


نیما کرمی، مجری


راحله امینیان، مجری برنامه به خانه برمی‌گردیم

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار