صدور بیش از ۲ هزار گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی و صادراتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56573
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
در سال گذشته صورت گرفت
شاخص : مدیرکل استاندارد قزوین، از صدور بیش از 2 هزار گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی و صادراتی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، محمودرضا طاهری با اشاره به صدور گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی و صادراتی، گفت: در سال گذشته یک هزار و ۳۴۷ فقره گواهینامه انطباق کالای وارداتی و ۷۱۸ گواهینامه انطباق صادراتی در اداره کل استاندارد قزوین صادر شده است.

مدیرکل استاندارد قزوین عنوان کرد: اقلام وارداتی شامل قطعات یدکی خودرو، خودروهای سواری، بتانه سنگی، سیم جوشکاری، قطعات یخچال صنعتی و غیره، با ارزش بیش از سه هزار میلیارد ریال از کشورهای ترکیه، آلمان، چین، دانمارک، اسپانیا و ایتالیا وارد ایران شده است.

این مسئول با اشاره باینکه کالاهای وارداتی باید مطابق با استانداردهای مرتبط باشند تا گواهینامه انطباق برای این اقلام صادر شود ، افزود: در راستای اجرای قوانین و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب این اداره کل بر ورود کلیه کالاهای مشمول استاندارد نظارت جدی دارد.

طاهری خاطرنشان کرد: گمرک نیز بر طبق قانون و آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات بایستی از ورود کالاهای فاقد گواهینامه انطباق استاندارد جلوگیری به عمل می آورد.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته حدود ۱۲۶ هزار تن کالا از استان قزوین صادر شده، افزود: این اقلام شامل کشمش، پسته، زرشک، مواد شوینده، شیشه مشجر، تن کنسرو ماهی بوده است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین، ارزش این اقلام را بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: در این میان انواع پودرهای شوینده و کشمش به ترتیب مقام های اول و دوم صادرات استان را به خود اختصاص داده اند.

طاهری کشورهای مقصد را تاجیکستان، روسیه، اکراین، لهستان، یونان، استرالیا، اتریش، آلمان و عراق اعلام کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار