صدور بیش از ۷۰ اخطاریه برای واحدهای آلاینده در آبیک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166032
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک اعلام کرد
شاخص : رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک با اشاره به پایش 104 واحد صنعتی و تولیدی گفت: ۷۸ فقره اخطاریه زیست محیطی به واحدها صادر شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد ایران نژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته محیط زیست در این اداره برگزار شد با اشاره به شعار روز جهانی محیط زیست مبنی بر «حذف آلودگی پلاستیک» اظهار کرد: ماندگاری ظروف پلاستیکی در محیط زیست، تبعات و اثرات سوء بسیاری بر محیط زیست دارد.

وی افزود: برای حذف ظروف پلاستیکی یک عزم ملی نیاز است و بدون مشارکت مردم نیز این امر محقق نخواهد شد و دنیا به این نتیجه رسیده است که آثار زیانبار رهاسازی ظروف و کیسه های پلاستیکی در طبیعت، دشت و دریاها مخاطرات جدی برای محیط زیست کشورمان است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک به تشریح عملکرد یکساله این اداره پرداخت و دستگیری ۲۶ فقره متخلفین شکاروصید، کشف و ضبط ۱۶ قبضه سلاح شکاری از نوع گلوله زنی و ساچمه زنی و یک قبضه سلاح قاچاق و مورد بازدید و پایش ۱۰۴ مورد واحدهای صنعتی و ۱۰۲ مورد نمونه برداری از خروجی دودکش و پساب خروجی واحدهای صنعتی- تولیدی- خدماتی- صنایع تبدیلی کشاورزی و صدور ۷۸ فقره اخطاریه زیست محیطی به واحدها و اجرای برنامه های آموزشی و محیط بان مدارس را از اهم فعالیت های این اداره در یکسال گذشته برشمرد.

ایران نژاد در بخشی از گزارش خود به اهداف و برنامه های عملیاتی و چالش های زیست محیطی این شهرستان و تلاش برای رفع این چالش ها در راستای حفظ و سالم سازی محیط زیست اشاره کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار