صدور شناسنامه سلامت الکترونیکی دانش آموزی از امسال - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55029
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
شاخص : مدیرکل دفتر سلامت و بهداشت وزارت آموزش و پرورش، از صدور شناسنامه الکترونیکی برای دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه از امسال خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حسن ضیاء‌الدینی با اشاره به صدور شناسنامه سلامت الکترونیکی برای دانش آموزی از امسال، بیان کرد: دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه در طرح سنجش مورد معاینات بالینی قرار می گیرند و همه اطلاعات پزشکی آنها در یک کارت تا پایان دوران تحصیل محفوظ باقی خواهد ماند.

مدیرکل دفتر سلامت و بهداشت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: شناسنامه الکترونیکی سلامت کمک می کند تا اگر دانش آموزی به بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه کرد سوابق پزشکی و بیماریهای قبلی وی از قبیل بیماری های ژنتیکی مشخص و در درمان وی کمک کند.

ضیاء‌الدینی در ادامه با اشاره به اجرای طرح کلینیک های سیار دندانپزشکی در مدارس ابتدایی، گفت: اجرای طرح ملی بهداشت دهان و دندان در مدارس نشان داده است حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد دانش آموزان دندان های پوسیده و نیاز به ترمیم دارند.

وی اضافه کرد: در این کلینیک های سیار قرار است دندان های دانش آموزان دوره ابتدایی هر سه ماه یک بار معاینه شود و دانش آموزان دوبار در سال نیز از خدمات فلورایدتراپی استفاده کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار