صدور مجوز راه‌اندازی دومین مرکز تحقیقات نانو در تاکستان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64204
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
رئیس مرکز فناوری نانو دانشگاه آزاد تاکستان خبر داد
شاخص : رئیس مرکز فناوری نانو دانشگاه آزاد تاکستان گفت: مجوز راه‌اندازی دومین مرکز تحقیقات نانو فناوری واحد تاکستان صادر شد.

به گزارش سرویس علم و فناوری شاخص، عبدالجواد نوین از دریافت مجوز راه اندازی دومین مرکز تحقیقات نانو فناوری خبر داد و اظهار کرد: فناوری نانو، مرز دانشی است که در سال‌های اخیر فعالیت های پژوهشی دانشگاه‌ها را متحول ساخته و چشم انداز یک انقلاب صنعتی را نمایان کرده است.

رئیس مرکز فناوری نانوی دانشگاه آزاد تاکستان، عمده فعالیت‌های این مرکز را عضویت در ستاد فناوری نانو نهاد ریاست جمهوری، شناسایی ظرفیت های فناورانه منطقه، بکارگیری فناوری در افزایش کیفیت محصول و نوآوری در تولید، ترویج دانش نانو در محافل علمی و دانشجویی و هدایت پایان نامه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نحوه تولیدات نانو ذرات و چگونگی آنالیز آنها عنوان کرد.

این مسئول اعلام کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان با بهره گیری از هسته علمی کارآمد و توانمند در زمینه فناوری نانو و سوابق درخشان فعالیت در داخل و خارج از ایران، توانست مجوز دومین مرکز تحقیقات فناوری نانو را در میان دانشگاههای آزاد اسلامی دریافت کند.

نوین تاکید کرد: هدف این مرکز، بومی کردن این فناوری در استان قزوین، ایجاد شرکت های دانش بنیان، کارآفرینی و سودآوری علمی برای دانشجویان دانشگاه‌های استان می باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار