صدور ویزا برای 3 هزار زائر قزوینی
کد خبر: 117608
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۵۴
مدیر حج و زیارت استان خبر داد
شاخص : مدیر حج و زیارت استان قزوین با اشاره به اینکه تاکنون برای سه هزار نفر ویزا صادر شده است، گفت: بیش از 6 هزار و 500 نفر برای شرکت در همایش پیاده روی اربعین حسینی ثبت نام کردند.

علیرضا کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم استان قزوین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، اظهار کرد: تاکنون برای سه هزار نفر ویزا صادر شده و نمایندگی‌های عراق در ایران، بدون ثبت نام در سامانه سماح ویزا صادر نمی‌کنند.

مدیر حج و زیارت استان قزوین بیان کرد: طبق هماهنگی ۲ کشور نیز علاوه‌ بر سفارتخانه و کنسلوگری‌های عراق در ایران، ۱۶ دفتر دیگر در سراسر کشور ایجاد شده تا ویزای عراق را صادر کنند.

این مسوول با تأکید بر ضرورت پشتیبانی و توسعه خدمات و امکانات مورد نیاز زائران اربعین، گفت: امسال برای تمام زائرین اربعین ویزا صادر خواهد شد و مانند سال گذشته شاهد بی‌نظمی و عبور و مرور زائران از مرز بدون ویزا و حتی بدون گذرنامه نخواهیم بود.

کلانتری ادامه داد: کسانی که دارای گذرنامه معتبر نباشند نه تنها مرزهای عراق بلکه مرزهای ایران هم آن‌ها را پذیرش نکرده و به ناچار برگشت خواهند خورد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۶ هزار نفر از هم استانی ها در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کردند، افزود: امسال همچنین طرح زائر یار در اربعین اجرا می شود، بدین ترتیب افرادی که آموزش دیده اند در اعزام گروه همکاری های لازم را انجام می دهند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار