صدور پرونده الکترونیکی سلامت از سال آینده برای قزوینی ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94869
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
مدیر مرکز شبکه بهداشت استان اعلام كرد
شاخص : مدیر مرکز مدیریت شبکه حوزه بهداشت استان قزوین گفت: از سال آینده براي همه مردم استان قزوین پرونده الکترونیکی سلامت صادر خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، هاشم علیجانی اظهار کرد: از سال آینده برای همه ساکنان مناطق شهری و روستایی استان قزوین پرونده الکترونیکی سلامت صادر خواهد شد.

مدیر مرکز مدیریت شبکه حوزه بهداشت استان قزوین، ویژگی های پرونده الکترونیکی را قابل دسترس بودن اطلاعات پزشکی افراد برای ارائه دهندگان خدمت عنوان کرد و افزود: پرونده الکترونیکی سلامت با تسریع انجام خدمات بهداشتی درمانی و جلوگیری از اقدامات تکراری و مراجعات بی مورد، در زمان بیماران و پرسنل سلامت صرفه جویی می کند.

این مسئول تصریح کرد: با آگاهی بیشتر کادر درمانی از سوابق پزشکی بیمار تشخیص پزشکان دقیق‌تر شده و در نتیجه درمان مناسب تری انجام خواهد شد.

علیجانی اعلام کرد: با استفاده از سامانه یکپارچه بهداشت «سیب»، خدمات بهداشتی به صورت یکپارچه و الکترونیکی ارائه خواهد شد.

وی افزود: با اجرای برنامه سیب تمامی مراقبت های بهداشتی، در این سامانه ثبت و به این ترتیب پرونده الکترونیکی افراد فعال و در هر زمان و مکان، برای ارائه دهندگان خدمت، قابل دسترس است.

این مسئول خاطرنشان کرد: دسترسی مسولین نظارت بر خدمات بهداشتی درمانی به سیستم پرونده الکترونیکی سلامت و امکان انجام گزارشات نظارتی موجب می شود تا کیفیت نظارت بر این خدمات افزایش یابد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار