ایران جانبی

» صدور 24 اخطار محیط زیستی برای واحدهای صنعتی شهرستان قزوین
کد خبر: 208296
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
شاخص : از ابتدای سال تاکنون 24 اخطار محیط زیستی رفع آلودگی به واحدهای صنعتی شهرستان قزوین ابلاغ شد.

اکبر کشت پرور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: نظارت بر نحوه کارکرد ، مدیریت پسماند و دفع فاضلاب شرکت ها و کارخانجات به صورت مستمر به صورت شبانه روز در تمام ایام صورت می‌پذیرد و این موضوع در ایام شیوع ویروس کرونا نیز همچنان درحال انجام بوده است.

وی افزود: پایش و نمونه برداری توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انجام گرفته و نمونه های خروجی فاضلاب ها جهت انجام آزمایشات لازم تحویل اداره امورآزمایشگاه های اداره کل شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری تعداد 64 واحد صنعتی مور پایش قرار گرفت که ازاین واحدها نمونه برداری صورت گرفته شده و مورد آزمایش قرار گرفت، 24 نمونه از حد استاندارد محیط زیست بالاتر بوده است.

وی ابراز کرد: شرکت هایی که خروجی فاضلاب آن خارج از حد استاندارد بود اخطاریه زیست محیطی را از اداره محیط زیست شهرستان قزوین دریافت نموده اند و به این واحدها یک هفته جهت برطرف کردن آلودگی فرصت داده شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در پایان گفت: واحدهایی که به اخطاریه های زیست محیطی بی توجهی نمایند و هیچ اقدامی برای رفع آلودگی های مربوط به آن واحد را ننمایند از طریق مراجع قضایی مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار