صرع در ایران، سه برابر اروپا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73903
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۴ - ۵:۵۹
شاخص : رئیس انجمن صرع ایران گفت: بررسی های علمی نشان می دهد درحال حاضرحدود یک تا یک و نیم درصد مردم ایران صرع دارند که این آمارحاکی ازحدود سه برابربودن بیماران صرعی درایران به نسبت اروپاست.
به گزارش پایگاه شاخص ، دکتر کوروش قره گوزلی گفت: این آمار نسبت به آمار کشورهای منطقه قابل قبول اما ازآمار مبتلایان به صرع در اروپا بیشتر است.چراکه در نروژ تعداد مبتلایان به صرع حدود نیم درصد و در انگلستان کمتر از نیم درصد کل جمعیت کشور است.وی بروز بیماری صرع را ناشی از علل گوناگونی دانست و گفت: به طور کلی در بروز صرع ژنتیک، تومور، انواع ضربه ها،سکته های مغزی،مصرف الکل و… نقش اساسی دارند.

به گفته استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،صرع بیشتر در کودکان و افراد کهنسال شایع تر است اما بررسی ها نشان می دهد طی سال های اخیر این بیماری در جوانان هم شیوع قابل توجهی یافته است.

وی گفت: در بیمارانی که دچار تشنج می شوند به مغز صدمه می رسد، بنابراین درمان های دارویی آنها بسیار حائز اهمیت است.

قره گوزلی با اشاره به اهمیت مصرف داروی دپاکین در بیماران مبتلا به صرع گفت: داروی دپاکین که درخط مقدم درمان چند نوع بیماری است بسیاررایج و شناخته شده است.خوشبختانه در کشور ما نیزاین دارو به تازگی به مرحله تولید داخل رسیده است که برای درمان بیماری های صرع، سردرد،میگرن و اعصاب و روان مورد استفاده قرارمی گیرد؛ضمن اینکه بررسی ها نشان می دهد خوشبختانه این داروبا توجه به تاییدیه های دریافتی ازسوی مراجع ذیصلاح کیفیت خوبی دارد.

قره گوزلی، امنیت روحی و روانی بیماران را درتمام دنیا بسیار حائزاهمیت دانست و افزود:خوشبختانه با تولید داخلی این دارو، امنیت روحی و روانی بیماران وخانواده هایشان نیزبه شکل مطلوب تر تأمین می شود.

گفتنی است داروی بپاکین که درشرکت داروسازی عبیدی آماده تولید شده است به زودی وبا قیمت ارزانترازنوع خارجی راهی بازارمی شود.

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار