صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89621
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۹:۰۹
تا ساعاتی دیگر؛
شاخص : رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین گفت: نتایج صلاحیت داوطلبان از سوی هیئت مرکزی نظارت به هیئت های استانی تا پایان امشب اعلام خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین علی قابل با بیان اینکه نتایج بررسی صلاحیت انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعاتی دیگر اعلام می شود، اظهار کرد: با توجه به اتمام مهلت هیئت مرکزی نظارت نتایج صلاحیت داوطلبان از سوی هیئت مرکزی نظارت به هیئت های استانی تا پایان امشب اعلام خواهد شد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین تصریح کرد: براساس قانون هیئت های نظارت استانی ضمن اینکه پرونده های داوطلبان را بررسی و اعلام نظر می کنند باید نظر هیئت مرکزی را هم کسب کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه طبق ماده ۵۲ قانون انتخابات اسامی داوطلبان به فرمانداری های قزوین، تاکستان و بوئین زهرا اعلام می شود، افزود: داوطلبان از طریق فرمانداری ها به نتایج بررسی صلاحیت خود آگاه می شوند و افراد رد صلاحیت شده هم از فردا می توانند شکایت خود را به هیئت نظارت ارائه کنند.

قابل با بیان اینکه شورای نگهبان مجموعاً برای زمان اعتراض و رأی گیری حدود ۲۰ روز فرصت دارد که بررسی و نتایج را اعلام کند، افزود: این شورا از ۲۷ دی ماه تا ۱۶ بهمن فرصت دارد ضمن رسیدگی به شکایت افراد رد صلاحیت شده توسط هیئت های نظارت، صلاحیت تمامی داوطلبان را نیز مورد بررسی قرار دهد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار