صلح و سازش اختلاف ۳۵ ساله بر سر حق‌آبه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56678
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
فرماندار قزوین اعلام کرد
شاخص : فرماندار قزوین گفت: اختلاف 35 ساله اهالی 2 روستای شهرستان قزوین درخصوص حق آبه پایان یافت.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیدعلی موسوی از صلح و سازش بین مردم ۲ روستا پس از ۳۵ سال خبر داد و اظهار کرد: اهالی دو روستای کیخنان و آقابابا از توابع بخش کوهین شهرستان قزوین که بر سر حق‌آبه رودخانه موجود در این منطقه اختلاف داشتند، بر سر میزان برخورداری از آب رودخانه توافق کردند.

فرماندار قزوین خاطرنشان کرد: اختلاف قدیمی بین این روستاها در سال‌های گذشته به صدور حکم دستگاه قضایی منجر شده بود، اما این اختلاف با میانجیگری مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی به پایان رسید.

این مسئول ادامه داد: با توافق این ۲ روستا آب از ارتفاعات بالا دست و اراضی روستای کیخنان پس از ۳۵ سال در کانال های خشکیده روستای آقابابا جاری شد.

موسوی با تاکید بر لزوم پیگیری دستگاه‌های مسئول از جمله جهاد کشاورزی و اداره کل آب منطقه ای، ابراز امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات لازم زمینه اجرای طرح های مرمت کانال های موجود، احداث مخازن ذخیره آب، استفاده از فناوری روز در جهت استفاده بهینه از منابع آبی در این منطقه در آینده نزدیک فراهم شود.

وی در انتها افزود: با اجرای این طرح ها زمینه توسعه و آبادانی منطقه و ایجاد همدلی بیشتر بین مردم ۲ روستای کیخنان و آقابابا فراهم می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار