صندوقچه حضرت زهرا (س) و لباس امام حسین (ع) در کجا نگهداری می‌شوند؟ + تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94884
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۵۷
شاخص : در این کاخ شما می‌توانید عصای حضرت موسی، شمشیر پیشین حضرت علی (ع)، صندوقچه و لباس حضرت زهرا (س) و لباس امام حسین (ع) را ببینید.

به گزارش شاخص نیوز؛ کاخ توپکاپی، کاخی که اکنون تبدیل به موزه شده است؛ موزه‌ای در شهر استانبول ترکیه که در کنار مسجد سلطان احمد و ایاصوفیه قرار گرفته است. افراد زیادی از سراسر دنیا، روزانه از این موزه بازدید می‌کنند. اما چه چیز این موزه را خاص کرده؟

در این موزه شما می‌توانید عصای حضرت موسی، شمشیر پیشین حضرت علی (ع)، صندوقچه و لباس حضرت زهرا (س)، لباس امام حسین (ع)، اولین ناودان طلای کعبه، قاب طلای پیشین حجر الاسود و موارد دیگر از این دست که از دوره پیامبر و قبل از آن به یادگار مانده را از نزدیک مشاهده کنید.

در پایین هر کدام از اشیاء این موزه، توضیحاتی به زبان‌های ترکی، عربی و انگلیسی نوشته شده است. در نزدیکی درب خروجی موزه نیز تابلویی در مدح حضرت علی (ع) قرار داده شده که تاریخ آن ۱۳۳۸ درج شده است.

گفته می‌شود در زمان امپراتوری عثمانی، وی پس از فتح مکه این اجناس را به سرزمین خود منتقل کرده است. این اشیا در اتاقی نگهداری می‌شوند که بیش از ۴۰۰ سال نوای دلنشین قرآن کریم در آن شنیده می‌شود؛ به این صورت که هر دو ساعت قاری عوض شده و فرد دیگری قرآن را تلاوت می‌کند. در این ۴۰۰ سال قرآن بدون وقفه توسط قاریان مختلف تلاوت شده است.

منبع: حمزه مرادی – تهران

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید.

۳

۴

۵ ۸ ۹ ۱۳ ۴۲۰۵۳۵۵_۱۳۴ thm_4205402_2062

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار