جلسه ستاد هماهنگی استان قزوین برگزارشد
کد خبر: 120189
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین:
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مسوولان به صنعت گردشگری استان گفت: مبادی ورودی شهرها و تابلوهای راهنمای گردشگری ساماندهی شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد علی حضرتی ها، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین در جلسه هماهنگی خدمات سفر که عصر شنبه در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزارشد، عنوان کرد: با آمدن نوروز باستانی و فصل بهار باید از تمام توان و ظرفیت ها و جاذبه های موجود در استان استفاده کرد تا قزوین به یک مقصد گردشگری ایده آل برای مسافران عبوری تبدیل شود.

وی افزود: طی این سال‌ها همواره بهار و در راس آن نوروز یکی از مقاطع مهم زمانی برای سفر و گردشگری به شمار می‌رود و صنعت گردشگری یک فعالیت اقتصادی و فرهنگی می‌باشد که متاسفانه مغفول مانده است.

حضرتی‌ها اضافه کرد: اگر قصد داریم که قزوین هم مانند کرمانشاه و اصفهان به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری مطرح شود باید همه دستگاه های اجرایی و فرهنگی اقدامی همه جانبه را انجام دهند و در راستای بازاریابی در زمینه گردشگری از تجربه های موفق استان های دیگر نیز استفاده کنند.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذار برای طرح های گردشگری مسئله ای است که نیازمند یک چشم انداز روشن و طرح و برنامه دقیق است لذا باید شرایط لازم جهت فعالیت سرمایه گذاران در این حوزه فراهم آید تا پروژه های در دست انجام مثل پروژه طرح گردشگری آبگرم و یله گنبد به نتیجه مطلوب برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی در ادامه با اشاره به برنامه های انجام گرفته در نوروز ۹۵ ابراز کرد: شاهنامه خوانی و احیای سنت پرده خوانی، پخش موسیقی زنده، نمایشگاه فرش های قدیمی در نگارستان نبویه،اجرای ورزش های سنتی از جمله اقداماتی است که توسط سازمان های مردم نهاد که در عالی قاپو استقرار داشتند صورت گرفت.

حضرتی ها در ادامه با معرفی محورهای گردشگری در قزوین تصریح کرد: در شهرستان هایی که به دلیل بعد مسافت از مسیرها و محورهای گردشگری تعریف شده دور می‌باشند باید برنامه های خود را به گونه ای تدوین نمایند تا بتوانند این جذابیت را برای گردشگر و میزان ماندگاری او در استان فراهم آورند.

این مقام مسئول در خاتمه به یکی از آسیب های شناخته شده در حوزه ی جذب گردشگر از سفرهای نوروزی سال گذشته پرداخت و گفت: مبادی ورودی شهرها و وجود تابلوهای راهنما از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدواریم در سال جدید در این ورودی ها با آلودگی بصری که توسط ارگان‌های مختلف برای خوشامد گویی به مسافران ایجاد می‌شود مواجه نشویم.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “مبادی ورودی شهرها و تابلوهای راهنمای گردشگری در قزوین ساماندهی شود”

 1. پرسنل میراث فرهنگی گفت:

  سلام
  وظیفه اصلی اصحاب رسانه چیست بجز اینکه واقعیت ها و درد مردم و جامعه را بنویسند و بیان کنند .
  از این مدیر بظاهر دلسوز که به نام دولت تدبیر و امید و استاندار وقت آقای روزبه به مدیرکلی رسید سوال نمی کنید ک در این مدت ۳ سال برای اداره کل و پرسنل چه کرده ؟ از ایشان سوال نمی کنید چرا امید را از اداره برده ؟ سوال نمی کنید از ایشان نزویر و ریا تا کی ؟ اداره ای که شده جای اجرای برنامه های بیفایده و حدر کردن پول بیت المال اداره ای که در گذشته شور و پرتلاش بود متاسفانه در این چندسال بی رمق و تضعیف شده است
  شور و امید رختش را بسته و ناامیدی پهن و بنا شده
  آیا این درست است که ما رای دادیم تا به آرامش و امید برسیم اما با وجود امسال این مدیران ناامیدی نصیبمان شد .
  شما خبرنگاران رسالت بزرگی بر دوش دارید پس خواهشا واقعیت ها را هم بنویسید و حرف ما را به گوش مسئولینی که خودشونا زدن به خواب برسانید که به داد میراث فرهنگی برسند به داد پرسنل برسند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار