صورت شهدا را می‌شست و سربند یا زهرا(س) می‌بست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117734
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
شاخص : در عملیات کربلای پنج و والفجر هشت که تعداد زیادی از غواصان شهید شده بودند، وی لباس غواصی تمام این عزیزان را به جهت نیاز از تنشان درآورده و لباس خاکی بسیج برتن شان می کرد و سربند یازهرا(س) را به پیشانی شان می بست.
به گزارش شاخص نیوز؛ سردار حاج محمدعلی فلکی، فرمانده تیپ ادوات نینوا از لشگر ۱۰ سید الشهدا (ع) در مطلبی درباره یکی از علما که در دوران جنگ، در مناطق عملیاتی حاضر می شدند؛ خاطره ای را در اختیار مشرق قرار داده که عینا تقدیم می شود.
حجت الاسلام سبایی اولین امام جمعه هشتگرد و امام جمعه دوران دفاع مقدس این شهر بودند که علاقه و ارادت بسیاری به رزمندگان تیپ نینوا داشت و هر بار به هنگام عملیات که عازم جبهه ها و لشگر ۱۰ سیدالشهدا (علیه السلام) می شد حتما چند روزی را میهمان برادران ادوات بود.
ایشان به محض ورود به جبهه که معمولا متقارن با ایام عملیات می شد به کار تبلیغ و حضور در سنگر رزمندگان لشکر ۱۰ می پرداخت.
این عالم مجاهد به هنگام عملیات ها با حضور شبانه روزی در معراج شهدای لشکر، مسئول تطهیر و انجام امور شهدا می شد.
چهره شهدایی که در حین عملیات با سر و وضع خونی و گاها متلاشی به معراج انتقال می یافتند را با گلاب می شست و اگر نیاز به تعویض لباس داشت شخصا اینکار را انجام می داد و برای شهدا سربند می بست.
 
صورت شهدا را می‌شست و سربند یا زهرا(س) می‌بست

در عملیات کربلای پنج و والفجر هشت که تعداد زیادی از غواصان شهید شده بودند، وی لباس غواصی تمام این عزیزان را به جهت نیاز از تنشان درآورده و لباس خاکی بسیج برتن شان می کرد و سربند یازهرا(س) را به پیشانی شان می بست.
کار ارزشمند این عالم جلیل القدر باعث می شد تا  شهدا که چهره ای نورانی و ملکوتی داشتند با ظاهری مناسب به شهرشان منتقل شوند چون بر اثر وضعیت منطقه و لحظه شهادت، گل و لای و گرد و غبار روی صورتشان می نشست و این کار باعث می شد خانواده ها چهره شهید خود را بهتر ببینند.

ایشان بعد از سال ها که امام جمعه و مسئول حوزه علمیه هشتگرد بودند بدست عده ای منحرف و ضد دین با ضربات چاقو به ملکوت اعلای پیوستند.

منبع:  مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار