ضد حال نتانیاهو به باراک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67734
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
شاخص : نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به افشاگری‌های وزیر جنگ سابق این رژیم وی را به اظهارات غیرمسئولانه درمورد مسائل امنیتی متهم کرد.

به‌گزارش سرویس سیاسی شاخص، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از مدتی سکوت سرانجام به افشاگری وزیر جنگ سابق این رژیم درباره ناتوانی اسرائیل در حمله به ایران واکنش نشان داد.

نتانیاهو روز گذشته در واکنش به اظهارات ایهود باراک، وزیر جنگ سابق خود گفت: زمان دست کشیدن از اظهارات غیرمسئولانه درمورد مسائل مربوط به امنیت کشور فرا رسیده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: نتانیاهو به عملکرد مسئولانه در راستای امنیت اسرائیل و شهروندانش ادامه می‌دهد، سرش را زیر برف فرو نمی‌کند، با خطرات و تهدیدات همانگونه که هستند با جدیت مواجه می‌شود؛ همانطور که چند روز قبل در مورد سوریه واکنش نشان داد و در ده‌ها مورد دیگر تصمیماتی سخت اتخاذ کرد که در مورد برخی از آنها افکار عمومی از روی مصلحت اطلاعی از آن ندارند.

باراک اخیرا در واکنش به انتخاب رئیس کابینه اسرائیل از سوی نتانیاهو اعلام کرده است: نتانیاهو ضعیف است و تا زمانی که مجبور نباشد قصد تصمیم‌گیری‌های سخت را ندارد.

باراک در برنامه‌ای تلویزیونی اسرائیل برای حمله به ایران در آن سالها آماده بود اما در ۲۰۱۰ فرمانده ستاد کل ارتش اعلام کرده بود که اسرائیل فاقد “توانمندی عملیاتی” برای حمله به ایران است. در سال ۲۰۱۱ نیز دو وزیر مهم اسرائیل در لحظه آخر با این حمله مخالفت کردند.

وی در ادامه گفت که در سال ۲۰۱۲ نیز زمانبندی انجام شده برای حمله به دلیل رزمایش مشترک آمریکا- اسرائیل و همچنین سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل مناسب نبود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار