ایران جانبی

» ضرب‌العجل برای حل مشکلات کارکنان عوارضی قزوین/ پرونده در دست پیگیری است
کد خبر: 210236
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۴۳
دادستان مرکز استان خبر داد
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: ما ضرب العجلی گذاشتیم و پیگیری می‌کنیم که اگر مصوبات اجرا نشود، قطعا اقدامات بعدی را اجرا خواهیم کرد و در دستور کار دادستانی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، از اواخر سال ۹۷ با الکترونیکی شدن پرداخت عوارض، کارکنان عوارضی‌های قزوین دچار مشکل شدند و با برگزاری تجمعاتی مقابل استانداری و اداره کل راه و شهرسازی قزوین به بیان مطالبات خود پرداختند.

طی این ایام کارکنان بیکار شده عوارضی‌های قزوین در یک شرکت خصوصی به کار گرفته شده بودند اما چندی پیش پیامکی با این مضمون برای آن‌ها ارسال شد؛ که “احتراما، با توجه به اتمام قرارداد همکاری فیمابین در اول فروردین 1399، در صورت تمایل به استفاده از بیمه بیکاری، با توجه به تسهیلاتی کنه سازمان تامین اجتماعی برای ثبت نام درنظر گرفته است، صرفا تا پایان فروردین ماه می‌توانید با مراجعه به سامانه الکترونیکی ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری (https://bimebikari.mcls.gov.ir/) بدون نیاز به مراجعات حضوری، از مزایای آن بهره مند گردید. بدیهی است این شرکت آماده همکاری و ارائه مستندات لازم در چارچوب قانون و مهلت مقرر است”.

همین امر موجب نگرانی این افراد درباره آینده شغلی‌شان شد و خواستار شدند تا باتوجه به سابقه چندین ساله در این حوزه نیز برای تامین شغلی آن‌ها تدابیری اندیشیده شود نه اینکه با اجرای طرحی خاص یا به کارگیری تکنولوژی، بیکار شوند.

این موضوع با تمام کش و قوس‌های فراوان، در اوایل خرداد ماه امسال در اولین جلسه اقتصاد مقاومتی دادسرای قزوین، به ریاست دادستان مرکزی استان مطرح شد تا از این مشکل گره‌گشایی شود‌.

پیگیری مشکلات کارکنان عوارض با جدیت انجام می‌شود

محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره وضعیت کارکنان بیکار شده‌ی عوارضی‌های قزوین اظهار کر: ما در جلسه اول ستاد اقتصاد مقاومتی که در اول خردادماه داشتیم نیز یکی از موضوعات مربوط به پیگیری مشکلات کارکنان عوارضی‌ها بود.

وی افزود: این کارکنان بیش از 150 نفر هستند که بخش عمده آن‌ها به کارگیری شدند و بخشی هم به کارگیری نشدند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: هم معاون وزیر راه و هم شرکت بهره‌بردار “سپندار” در جلسه حضور داشتند و مصوباتی داشتیم که یک کارگروه تعیین شد و  قول مساعد دادند که 48 نفری که بیکار هستند هم جذب شوند.

قاسمی با بیان اینکه مصوبات را پیگیری می‌کنیم، تصریح کرد: اگر طرحی اجرا می‌شود یا تکنولوژی روی کار می‌آید، باید برای افرادی که از قبل جزو پرسنل بودند نیز شغلی تعریف شود و این کار سختی نیست.

این مقام قضایی استان یادآور شد: ما ضرب العجلی گذاشتیم و پیگیری می‌کنیم که اگر مصوبات اجرا نشود، قطعا اقدامات بعدی را اجرا خواهیم کرد و در دستور کار دادستانی قرار دارد.

وی عنوان کرد: اولین جلسه اقتصاد مقاومتی ما در هشتم خرداد ماه بود که مقرراتی را برای آخر خردادماه تعیین کردیم که در دست پیگیری است و نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار