ضرورت احداث ۴۳ مجتمع آبرسانی در روستاها/ مصرف آب شرب روستایی قزوین بالاتر از میانگین کشوری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84008
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲:۱۱
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان:
شاخص : مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین با اشاره به ضرورت احداث 43 مجتمع آبرسانی برای تامین آب مورد نیاز روستائیان قزوینی گفت: میزان استفاده آب شرب در روستاهای استان بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص ، محمدعلی علیزاده با اعلام اینکه میزان استفاده آب شرب در روستاهای استان بالاتر از میانگین کشوری است، اظهار کرد: در حال حاضر شاخص بهره مندی از آب لوله کشی در روستاهای کشور به طور میانگین ۸۱ درصد و در استان قزوین ۸۲ درصد است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین حجم آب مصرفی در مناطق روستایی استان را ۲۸ میلیون متر مکعب عنوان و تصریح کرد: سرانه مصرف آب در روستاهای استان ۲۱۱ لیتر است در حالی که سرانه استاندارد، ۱۲۰ لیتر تعریف شده و این نشان می دهد حجم زیادی از منابع آبی در روستاها، به صورت غیرمجاز صرف دامداری سنتی و آبیاری مزارع می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از مجموع ۶۰۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان قزوین، ۴۸۳ روستا معادل ۹۱ درصد، زیر پوشش شبکه آب و فاضلاب روستایی هستند و آبرسانی به ۱۵۴ روستا نیز با تانکر انجام می شود.

علیزاده همچنین با اشاره به ضرورت احداث ۴۳ مجتمع آبرسانی برای تامین آب مورد نیاز روستائیان گفت: هم اکنون هفت مجتمع با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

وی در ادامه افزود: برای تکمیل این مجتمع ها یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار