ضرورت استانداردسازی قطعات به کاربرده شده در آسانسور/ سامانه هوشمند کنترل و بررسی نقشه در قزوین راه اندازی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94242
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان:
شاخص : رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با اشاره به راه اندازی سامانه هوشمند کنترل و بررسی نقشه در قزوین بر ضرورت استانداردسازی قطعات به کاربرده شده در آسانسور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی فرج زاده در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که به مناسبت روز مهندس در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طبق قانون اجرایی نظام مهندسی سه ماده به موارد قانونی اضافه شده و ۱۹ ماده دیگر نیز دستخوش تغییرات کلی و جزئی هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با تاکید بر استمرار شفافیت در امور برونی و درونی بیان کرد: باتوجه به تبیین رسالت سازمان سامانه هوشمند و بررسی نقشه‌ها در سازمان نظام مهندسی تا ارجاع و کنترل به شهرداری‌ها از یازدهم بهمن ماه اجرایی شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه بحث نظارت عمومی است، افزود: تمام اعضای پروانه دار می توانند از طریق سامانه هوشمند بحث نظارت را انجام دهند تا در حوزه نظارت به نحو شایسته بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

فرج زاده هدف از طرح سامانه هوشمند را ارتقاء کیفی نقشه‌ها و کاهش نواقص اجرایی عنوان کرد و افزود: ارتقاء کیفیت در اجرای نظارت ساختمانی، آموزش عوامل اجرایی و آگاهی سازی مردم در امر ساخت و ساز استاندارد از دیگر اهداف است.

وی با بیان اینکه در این سامانه از تخصص تمام ظرفیت مهندسان و پروانه داران در راستای نظارت استفاده می شود، ادامه داد: در استان قزوین حداکثر ۲۰ درصد از پروانه داران روی پروسه نظارت شرکت کرده و حدود ۸۰ درصد از مهندسان با اینکه توانایی کار نظارت را داشته اند حضور نداشته اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با تصریح بر عدم استفاده از مصالح استاندارد در مسکن مهر توضیح داد: مسائل زیادی در ساختمان دخیل است و نارضایتی بیشتر در خصوص استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساختمان ها است.

فرج زاده در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر مغفول واقع شدن استفاده از مصالح استاندارد در ساختمان سازی، در بخش آسانسور هم فقط تعدادی از قطعات آن استاندارد است.

وی با اشاره به افزایش مرگ و میر در آسانسور گفت: اداره استاندارد باید در ساخت قطعات آسانسور  توجه ویژه ای داشته باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار