ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها برای ریشه‌کنی بیسوادی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69327
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۳۴
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين در نشست شورای آموزش و پرورش قزوین، بر استفاده از تمام ظرفيت‌هاي استان براي ريشه‌كني بيسوادي تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در نشست شورای آموزش و پرورش قزوین که با حضور مرضیه گرد معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: بیسوادی معضل جدی در جامعه است و باید به دنبال رفع مشکلات بیسوادی  در جامعه باشیم.

استاندار قزوین بر استفاده از تمام ظرفیت‌های استان برای ریشه‌کنی بیسوادی تاکید کرد و گفت: اجرای طرح های مرتبط با سوادآموزی باید به طور دقیق و علمی بررسی و تدوین شود.

این مسئول شناسایی افراد بیسواد و یا بازمانده از تحصیل را امری ضروری دانست و بیان کرد: اگر آمار و اطلاعات دقیقی از میزان بیسوادی در سطح استان داشته باشیم می توانیم به نحوه احسن در ریشه کنی این معضل گام برداریم.

روزبه در ادامه تصریح کرد: ریشه کنی بیسوادی در سطح جامعه باید به دغدغه همگانی و عزم ملی تبدیل شود و مسئولان دستگاه های اجرایی و آموزشی باید با تمام توان برای رفع این معضل تلاش کنند.

گرد رئیس سازمان مدارس غیرانتفاعی و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش هم در این جلسه با تاکید بر استفاده از دیدگاه‌های صاحب نظران در خصوص ریشه کنی بیسوادی، افزود: بررسی فرایند آموزش و پرورش و کیفی سازی فعالیت های مدارس غیردولتی در اولویت است.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک هم با اشاره به آمارهای ارائه شده در خصوص جمعیت بیسوادی در استان، گفت: هدف گذاری اقدامات و برنامه‌ها باید براساس آمارهای ارائه شده انجام شود که این امر یکی از ضرورت‌های ریشه‌کنی بیسوادی است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار