ضرورت استفاده از ظرفیت مردمی در مدیریت بحران - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85820
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۳۰
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گفت: استفاده از ظرفیت مردمی و تشکل های غیر دولتی، موفقيت در مديريت بحران را دو چندان مي‌کند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، فریدون همتی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار کرد: سرعت عمل در شرایط بحرانی و استفاده از ظرفیت ها و مدیریت هماهنگ شرط اساسی در کار است.

استاندار قزوین با بیان اینکه  باید همه شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا بتوان از ظرفیت مردمی در امداد رسانی به خوبی استفاده کرد، افزود: استفاده از ظرفیت مردمی و تشکل های غیر دولتی، آشنایی با امکانات موجود استان و مدیریت واحد در بحران میزان موفقیت در کار را دو چندان می کند.

این مسئول با تاکید بر اینکه باید وضعیت خود را در بدترین شرایط بسنجیم، تصریح کرد: برای شرایط سخت تر از آنچه در روزهای اخیر بر اثر بارش برف و کولاک شدید رخ داد باید خود را آماده کنیم.

همتی خاطرنشان کرد: فرمانداران محورهای مواصلاتی مهم حوزه کاری خود را مشخص کرده و با تعیین مسئولانی برای مدیریت در شرایط بحرانی در هر محور از آمادگی لازم برای کار در زمان بروز حوادث طبیعی و غیر مترقبه برخوردار شوند.

حبیبی جانشین ستاد حواد غیرمترقبه استان هم در این جلسه اعلام کرد: با اسکان بیش از ۱۰ هزار نفر از در راه‌ماندگان و رها کردن بیش از پنج هزار خودرو از برف و کولاک چند روز گذشته، این حادثه با مدیریت موفق سپری شد.

در این جلسه فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران هم دیدگاه های خود را در خصوص امدادرسانی بهتر مطرح کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار