ضرورت تدوین سند آمایش آموزش عالی در قزوین/ احداث دانشگاه های جدید بر اساس شاخصه‌های علمی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72254
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۳۰
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين در جلسه کمیسیون دانشجويي با اشاره به تدوین سند آمایش آموزش عالی در استان بر احداث دانشگاه های جدید بر اساس شاخصه‌های علمی تاکید کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در جلسه کمیسیون دانشجویی استان قزوین با بیان اینکه دانشگاه ها باید دائما در حال بالا بردن سطح علمی خود باشند، اظهار کرد: احداث دانشگاه های جدید بایستی بر اساس شاخصه های علمی استان صورت گیرد.

استاندار قزوین بر ضرورت تدوین سند آمایش آموزش عالی استان تاکید کرد و گفت: تدوین سند آمایش آموزش عالی استان برای اولین بار توسط استان قزوین پیشنهاد شد با توجه به اینکه این امر یکی از مولفه های مهم در استان است و بایستی به این حوزه توجه لازم و جدی صورت گیرد.

روزبه با اعلام اینکه شتاب پیشرفت علمی استان با تدوین سند آمایش آموزش عالی ممکن می‌شود، افزود: با تدوین این سند که از سال گذشته آغاز شده جایگاه استان در نقشه جامع کشور مشخص و رشد علمی دانشگاه ها با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اعتماد سازی لازمه ی ارتباط موثر و بیشتر است که پیامد هایی از جمله تقویت مراکز رشد، بخش صنعت،کشاورزی،خدمات و… را به دنبال دارد.

وی در ادامه بر لزوم ارتباط بیشتر مراکز دانشگاهی استان با دستگاه های اجرایی تاکید و اضافه کرد: در حالی که بحث های جدی در خصوص منابع آب ،منابع طبیعی و ..در استان وجود دارد پیوند بین دانشگاه ها و دستگا ه های اجرایی برای حل این مشکلات در استان ضروری است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار