ضرورت تقویت بنیه های اعتقادی در جامعه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95726
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۳۲
استاد حوزه علمیه استان تاكيد كرد
شاخص : استاد حوزه علمیه استان بر ضرورت تقويت بنيه هاي اعتقادي و الگوپذيري از حضرت فاطمه زهرا(س) در جامعه تاكيد كرد و گفت: ایام فاطميه فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر جوانان با زندگی اين حضرت است.

صلواتی استاد حوزه علمیه و مشاور خانواده در گفت وگوی اختصاصی با خبر نگار اجتماعی شاخص، با اشاره به وظایف حوزه در خصوص اشاعه فرهنگ فاطمی در بین جوانان، اظهار کرد: حوزویان عامل اند نه عامر و این عاملیت باعث شکل گیری دید مردم نسبت به سیره ائمه می شود.

این مسئول ادامه داد: حوزویان در جامعه حجت اند چرا که رفتار آنان زیر ذربین مردم بوده لذا باید عملکرد آنان فاطمی باشد تا مردم از آنها الگو بگیرند.

صلواتی با اشاره به ایام فاطمیه، افزود: این ایام فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر جوانان با زندگی حضرت فاطمه(س) است.

وی با بیان اینکه این آموزه ها باید شفاف بیان شود، تصریح کرد: دوری از خرافات و دسیسه های شیطانی باعث باز شدن دید جوانان می شود.

استاد حوزه علمیه با اشاره به سخنان امام راحل، یاد آور شد: زنده نگه داشتن ایام فاطمی، محرم و صفر و اجرای مراسم عزاداری باعث حفظ ارزش های اسلامی در جامعه می شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه کتاب های خوبی در زمینه زندگی اهل بیت(ع) وجود دارد، خاطر نشان کرد: رویکرد و علاقه جوانان برای آشنایی بیشتر با سیره و زندگی ائمه باعث شده از چنین کتاب هایی استقبال خوبی شود.

صلواتیادامه داد: در این زمینه کتابخانه های خوبی همچون کتابخانه امام صادق که در سطح خاورمیانه بی نظیر است عهده دار جمع آوری کتاب هایی با چنین مضمون هایی است.

وی اضافه کرد: زمانی که گفتار را با عمل بیان کنیم موجب اعتماد، ترغیب و الگوپذیری بیشتر جوانان می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/ت۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار