ضرورت تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75878
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۰
استاندار قزوین تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين بر ضرورت تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: با تقویت اين تشکل‌ها برنامه‌ریزی بهتر برای بازاریابی و فروش محصولات صورت مي‌گيرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در نشست هفتگی بررسی مسائل کشاورزی درخصوص بررسی وضعیت زنبورداری استان، بر ضرورت تقویت تشکل های بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: در این راستا باید زمینی به منظور استقرار دفتر تعاونی های این بخش در استان اختصاص پیدا کند.

استاندار قزوین تصریح کرد: با تقویت تشکل های کشاورزی ضمن برنامه ریزی بهتر برای بازاریابی و فروش محصولات، دستگاه های اجرایی مرتبط با این بخش وقت بیشتری برای پرداخت به امور نظارتی و سیاست گذاری در این حوزه پیدا می کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه قزوین از قابلیت های لازم برای توسعه زنبورداری برخوردار است، تاکید کرد: با توجه به ظرفیت صنعتی استان، تعاونی زنبورداران باید به فکر ایجاد صنایع تبدیلی باشد.

روزبه با تأکید بر اینکه سطح تولید در برنامه ششم باید افزایش یابد، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی افزایش سطح تولید داخلی به ‌ویژه تولیدات حوزه‌ کشاورزی است.

گسترش صنایع تبدیلی بازنگری در سم‌پاشی باغ‌ها و مزارع، ناهماهنگی دستگاه های دولتی در خصوص جابه‌جایی کندوها، دغدغه فروش محصول و کمبود نقدینگی برای توسعه از موضوعاتی بود که زنبورداران در این نشست به آن اشاره کردند.

هم اکنون حدود ۲ هزار نفر در استان به حرفه زنبورداری مشغول هستند و طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی سالانه ۵۳۰ تن عسل از ۹۲ هزار کلنی برداشت می ‌شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار