Iranjb.ir

ضرورت تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75878
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۰
استاندار قزوین تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين بر ضرورت تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: با تقویت اين تشکل‌ها برنامه‌ریزی بهتر برای بازاریابی و فروش محصولات صورت مي‌گيرد.
DSC_0025_2

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در نشست هفتگی بررسی مسائل کشاورزی درخصوص بررسی وضعیت زنبورداری استان، بر ضرورت تقویت تشکل های بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: در این راستا باید زمینی به منظور استقرار دفتر تعاونی های این بخش در استان اختصاص پیدا کند.

استاندار قزوین تصریح کرد: با تقویت تشکل های کشاورزی ضمن برنامه ریزی بهتر برای بازاریابی و فروش محصولات، دستگاه های اجرایی مرتبط با این بخش وقت بیشتری برای پرداخت به امور نظارتی و سیاست گذاری در این حوزه پیدا می کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه قزوین از قابلیت های لازم برای توسعه زنبورداری برخوردار است، تاکید کرد: با توجه به ظرفیت صنعتی استان، تعاونی زنبورداران باید به فکر ایجاد صنایع تبدیلی باشد.

روزبه با تأکید بر اینکه سطح تولید در برنامه ششم باید افزایش یابد، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی افزایش سطح تولید داخلی به ‌ویژه تولیدات حوزه‌ کشاورزی است.

گسترش صنایع تبدیلی بازنگری در سم‌پاشی باغ‌ها و مزارع، ناهماهنگی دستگاه های دولتی در خصوص جابه‌جایی کندوها، دغدغه فروش محصول و کمبود نقدینگی برای توسعه از موضوعاتی بود که زنبورداران در این نشست به آن اشاره کردند.

هم اکنون حدود ۲ هزار نفر در استان به حرفه زنبورداری مشغول هستند و طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی سالانه ۵۳۰ تن عسل از ۹۲ هزار کلنی برداشت می ‌شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار