ضرورت تمکین از قانون و نظر شورای نگهبان/ اجرای برجام هرگز سبب دوستی با آمریکا نخواهد شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89683
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۹:۲۱
عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل قزوین تاکید کرد:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه اجرای برجام هرگز سبب دوستی با آمریکا نخواهد شد گفت: همه کاندیداها باید تابع قانون اساسی و نظر شورای نگهبان باشند.

محمدرضا خانلری کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار شاخص، با اشاره به نظارت استصوابی شورای نگهبان اظهار کرد: این قانون از حجم زیاد ثبت نام در انتخابات جلوگیری می کند.

این مسئول با بیان خطیر بودن مسئولیت شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان وظیفه تعیین صلاحیت نمایندگانی را دارد که میخواهند سرنوشت مردم را در دست بگیرند؛ در همه کشورهای دارای نظام انتخاباتی و دموکراسی از چنین فیلتری برخوردار هستند.

خانلری استدلال کرد: اصلاح‌طلبان در انتخابات پیشرو بنا به ادعای خود در لایه های مختلف ثبت نام کرده اند چرا که می دانستند عده ای به دلیل دست داشتن در فتنه ۸۸ پذیرفته نخواهند شد و از چهارچوب صلاحیت برخوردار نیستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل اضافه کرد: اصلاح طلبان در راستای تخریب شورای نگهبان در لایه های مختلف و حضور حداکثری وارد میدان شده اند که در صورت رد صلاحیت به دیگر لایه ها که به گفته خودشان به ۵ لایه می رسد متوسل شوند.

خانلری تصریح کرد: وظیفه مهم تعیین صلاحیت ها بر دوش شورای نگهبان است و این نهاد باید توجه زیادی به اجرای قوانین داشته باشد که تاکنون هم این چنین عمل کرده است.

وی عنوان کرد: طبق آمارهای غیر رسمی از ۱۲هزار کاندیدا ۴۲ درصد تائید صلاحیت شده اند که درصد بالایی را نشان می دهد.

این کارشناس سیاسی در ادامه تاکید کرد: با این وجود قاعدتاً نباید جای هیچگونه شکایتی بر رد صلاحیت ها باشد مگر اینکه نیت توطئه و تخریب ارکان نظام در میان باشد.

خانلری با اشاره به اجرای برجام و تاثیر آن در انتخابات تاکیدکرد: اجرای توافق هسته‌ای در سبد انتخاباتی دولت تاثیر به سزایی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با اجرای برجام تمام مشکلات با آمریکا و استکبار جهانی حل نخواهد شد و از هر بهانه ای برای به چالش کشیدن توافق هسته ای و بد عهدی استفاده می‌کنند؛ ملت ایران هرگز جنایت‌های آمریکای جهانخوار را فراموش نمی کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل با بیان اینکه ملت ایران باید در حفظ انسجام و وحدت درونی تلاش کنند،گفت: نباید اجازه داد عزت، استقلال و اعتلای انقلاب اسلامی فدای این توافق شود.

خانلری خاطرنشان کرد: توافق با جهان غرب بسیاری از ارزشها را تحت شعاع قرار داده که واقعا نگران کننده است و اگر توجهی به هشدارهای مقام معظم رهبری نشود آفت نفوذ در همه ابعاد کشور را تهدید می کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار