ضرورت علم‌آموزی جوانان با توجه به فرهنگ اسلامی/ ایران به برکت تدابیر رهبر انقلاب بر سکوی جهش قرار دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92760
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۴:۲۵
رئیس سازمان انرژی اتمی کشور
شاخص : رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با اشاره به قرار گرفتن ایران بر سکوی جهش، تاکید کرد: جوانان ایران اسلامی توجه کنند که علم و فناوری در شیوه‌های آموزشی رایج دنیا به ابزاری تخریب‌گرا تبدیل شده که با فرهنگ اسلامی مغایرت دارد.

.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، همایش فرصت‌های پس از برجام صبح امروز (دوشنبه) در مجموعه ورزشی الغدیر استان قزوین با حضور دکتر علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور،  دکتر علی اکبرزاده مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش، استاندار و فرماندار قزوین، مدیر کل آموزش و پرورش قزوین، جمعی از مسئولین اجرایی و فرهنگی استان و دانش‌آموزان برگزار شد.

علی‌اکبر صالحی در این همایش با اشاره به خسارت و صدمات وارد شده در جنگ تحمیلی، اظهار کرد: اکنون پس از گذشت سال‌ها شاهد طنین انداز شدن ندای افتخار و عزت ایران در جهان هستیم.

معاون رئیس‌جمهور افزود: عهد و پیمانی که  ملت ایران در انقلاب اسلامی با خداوند بستند موجب حمایت و پشتیبانی آن‌ها در تمام مراحل سخت شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با اشاره به سرنوشت حضرت ابراهیم در میان آتش، خاطرنشان شد: با وجود اینکه شاهد ناامنی و جنگ در کشورهای همسایه هستیم اما کشور ایران هم‌چون گلستانی در میان آتش محفوظ مانده است.

این مسئول در ادامه گفت: اگر ما در بستر اسلام و ولایت فقیه حرکت نمی‌کردیم  چنین امنیت و اقتداری حاصل نمی‌شد.

صالحی تاکید کرد: با حفظ وحدت و توکل به خداوند توانستیم جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی را با افتخار پشت سر بگذاریم و هم مقتدرانه در عرصه دیپلماسی حضور پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه دین بیانگر نظام زندگی است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی دین را از مهجوریت و گم‌گشتگی خارج کرده و یک نظام جامع زندگی را به بشریت هدیه داد.

صالحی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده هم‌چون گروهانی در برابر لشکر دشمن ایستاده بود، یادآوری کرد: این تیم باید در برابر کشورهای قدرتمند در عرصه فنی و سیاسی هم‌آوردی کرده و با ارائه پاسخ‌های منطقی و علمی در راستای حفظ مصالح و اقتدار نظام از حق خود دفاع می‌کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با بیان اینکه ایران دارای ظرفیت‌های فراوان نیروی انسانی است، اذعان داشت: استان قزوین از این مقوله جدا نبوده چرا که خاستگاه بزرگان، دانشمندان و علما بوده و دارای منابع ارزشمند مالی و معنوی است.

معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: استان قزوین همواره پایگاه دفاع از مکتب اهل بیت (ع) و دژی مستحکم در برابر ظهور و بروز انحرافات عقیدتی و سیاسی بوده است.

این مسئول با مروری بر نام‌آوران استان قزوین در زمینه علم، سیاست و هنر، گفت: جوانان جمهوری اسلامی ایران باید به این حقیقت توجه داشته باشند که ماهیت علم اندوزی در فرهنگ اسلامی با دیگر مکاتب رایج در جهان امروز تفاوت معنایی دارد.

صالحی اضافه کرد: در بسیاری از شیوه‌های آموزشی رایج در دنیای امروز علم و فناوری به ابزاری تخریبگرا برای دست‌یابی به قدرت و حفظ سلطه نامشروع بر دیگران تبدیل شده است.

وی  با اشاره به رقابت نفس گیر از قرن نوزدهم برای دست‌یابی به سلاح‌های کشتار جمعی، توضیح داد: دلیل اصلی این انحرافات را باید در قطع ارتباط علم و معنویت جستجو کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور تاکید کرد: به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری، تدابیر ریاست جمهوری و به پشتوانه ملت ایران و خون شهدای هسته ای توانستیم در عرصه بین‌المللی به موفقیت بزرگ دست یابیم.

این مسئول با بیان اینکه ایران اسلامی بر سکوی جهش تاریخی قرار گرفته است، گفت: وظیفه همه ما بستر سازی برای استفاده بهینه از فرصت‌های به دست آمده است.

صالحی خاطرنشان کرد: در پرتو دیپلماسی هوشمندانه نظام اسلامی ضمن حفظ دست‌آوردها و زیر ساخت‌های هسته‌ای کشور فضای لازم برای تعامل سازنده با جهان فراهم شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار