ضرورت نهادينه‌سازي فرهنگ آموزش همگاني امداد و نجات بين مردم
کد خبر: 100884
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تاكيد كرد
شاخص : معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوين بر نقش فرهنگ سازي و آموزش همگاني براي آحاد مردم درخصوص امداد و نجات و كمك هاي اوليه و ايمني تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حکمت‌الله هاشمی دیروز در کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی بیان کرد: زمان رسیدن نیروهای امدادی به سر صحنه حادثه در استان قزوین به هفت دقیقه کاهش یافته است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین هماهنگی میان دستگاه‌های مرتبط و آمادگی نیروهای امدادی را دلیل این موفقیت برشمرد و گفت: با هماهنگی ها و حضور به موقع نیروهای امدادی در سر صحنه می توان آمار تلفات جاده ای را کاهش داد.

این مسئول بر نقش فرهنگ سازی و آموزش همگانی برای آحاد مردم درخصوص امداد و نجات و کمک های اولیه و ایمنی تاکید کرد و گفت: مهمترین برنامه های سال جاری آموزش تخصصی، ارزیابی و مانور دستگاه های عضو کارگروه امداد و نجات است.

هاشمی با بیان اینکه کاهش مدت زمان حضور در سر صحنه از اولویت های این جمعیت است افزود: مستند سازی برای ارائه ی گزارش ها نیز از جمله مهمترین اولویت های کارگروه تخصصی امداد، نجات و آموزش همگانی است.

وی یادآور شد: در کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی استان قزوین ارگان‌هایی چون اورژانس و فوریت‌های پزشکی، آموزش و پرورش، سپاه پاسداران، ارتش، فرمانداری، آب و فاضلاب، کمیته امداد امام خمینی و نیروی انتظامی مشارکت دارند که ریاست این کارگروه بر عهده جمعیت هلال احمر است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار