ضرورت پایبندی کاندیداها به حقوق شهروندی/ جایگاه‌های موقت جهت تبلیغات انتخاباتی راه‌اندازی شده‌است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92553
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۳۲
مدیرعامل سازمان زیباسازی قزوین:
شاخص : مدیرعامل سازمان زیباسازی قزوین گفت: جایگاههای موقت برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی احداث شده تا از دیوارنویسی یا اسپری نویسی در سطح شهر جلوگیری شود.

داریوش قاسمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص جایگاه های ویژه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در سطح شهر، اظهار کرد: با توجه به اینکه  تبلیغات غیر مجاز بر روی دیوارها و تاسیسات شهری، هزینه های سنگینی برای پاکسازی  و زیباسازی به شهرداری تحمیل می کند این سازمان اقدام به احداث جایگاه های ویژه تبلیغات انتخابات کرده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی افزود: این سازمان هرساله برای پاک کردن تبلیغات، رنگ‌آمیزی جداره‌ها، تاسیسات شهری، جابه‌جایی مبلمان شهری، عناصر و تجهیزات شهری هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کند.

این مسئول در ادامه گفت: در طول سال برای جلوگیری از نصب آگهی و تبلیغات روی دیوارها، تابلوهای رایگان مخصوص تبلیغات عمومی شهروندان در سطح شهر ایجاد شده است.

قاسمی ادامه داد: سازمان زیباسازی اقدام به احداث جایگاههای موقت برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی کرده تا از دیوار نویسی یا اسپری نویسی در سطح شهر جلوگیری شود.

وی با اشاره به ضرورت قانونمندی نامزدهای انتخابات تاکید کرد: اهمیت دادن نمایندگان به حفظ پاکیزگی فضای شهری و اجرای تبلیغات براساس اصول شهری و حفظ حقوق شهروندان بسیار ضروری است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی قزوین اضافه کرد: با توجه به اینکه نمایندگان برای قانون گذاری راهی مجلس خواهند شد انتظار می رود از هم اکنون نسبت به قوانین شهری و حق الناس پایبند باشند.

این مسئول خاطرنشان کرد: هر ساله در ایام سوگواری ماه محرم با انبوهی از ظروف یکبار مصرف و زباله‌ها مواجه هستیم که موجب زشت شدن سیمای شهر می شود.

قاسمی با بیان اینکه زباله های تجزیه ناپذبر محیط زیست را تخریب می‌کنند، عنوان کرد: در سال جاری با اطلاع‌رسانی گسترده در سطح شهر از طریق بنرهایی با مضمون احترام به پاکبان‌ها از بروز مشکلات جلوگیری کرده ایم.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و ترویج حفظ سیمای شهری در جامعه، تصریح کرد: خوشبختانه با اطلاع رسانی صحیح و اقدامات فرهنگی تولید زباله به طور چشمگیری در سطح شهر کاهش یافته است.

این مسئول با بیان اینکه تخریب ها و زباله های حاصل از تبلیغات غیرمجاز مشکلات بهداشتی و سلامتی به دنبال دارد، گفت: سازمان زیباسازی با تلاشی مضاعف و رویکردی همه جانبه درصدد کاهش مشکلات و معضلات گریبان گیر سیمای شهری است.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد: در پایان انتخابات با توده ای از زباله های تبلیغاتی و دیوارنویسی های غیر مجاز که در شان شهری اصیل و کهن مانند قزوین نیست، نباشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “ضرورت پایبندی کاندیداها به حقوق شهروندی/ جایگاه‌های موقت جهت تبلیغات انتخاباتی راه‌اندازی شده‌است”

  1. منتغم گفت:

    آقای زیباساز که دیگران را توصیه به رعایت زیباسازی شهر میکنی ، تا حالا یک بار به محل برگزاری شنبه ، سه شنبه و چهارشنبه بازارهای شهرداری خصوصا”
    درآخر شب ، هنگام آتش زدن زباله ها در مجاورت منازل مسکونی و حتی بیمارستان سر زدی . آیا تابه حال هنگام ادرار یک نره خر فروشنده مواد غذائی در بازارهای مذکور بر روی دیوار شهروندان درجه سه و یا چهار خودت نگاه کردی . چهره زشت شهر و مدیریت جنابعالی و همکارانت در آنجا هم به وضوع و افتضاح قابل مشاهده تر است . اول یک سوزن به خودتان بزنید بعد از دیگران انتظار کار نیک داشته باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار