ضرورت کسب معرفت برای شناخت حقیقی امام رضا(ع) - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68195
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۱۲
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد:
شاخص : معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) گفت: وظیفه ما به عنوان میزبان امام رضا (ع) افزایش معرفت نسبت به آن امام بزرگوار است.

عباس نظری، معاون فرهنگی-پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص با اشاره به زندگی پر فراز و نشیب امام رضا اظهار کرد:  این حضرت دارای صفات ویژه ای هستند که یکی از آنان مقام بالای ایشان از نظر علمی است که سبب شده در بین ائمه اطهار به عنوان عالم آل محمد (ص) شهرت پیدا کنند.
وی افزود: از ابراهیم ابن‌عباس صولی روایت شده است که هرگز ندیدم چیزی از امام رضا پرسیده شود و او پاسخش را نداند و در زمان و عصر او عالم‌تر، داناتر و آگاه تر از او نیافتم.
نظری بیان کرد: مامون جلسات پرسش و پاسخ مختلفی را برگزار می‌کرد و هرکسی که در زمان مامون به عنوان دانشمند بوده یا حتی آنانی که دیگراندیش و لائیک بوده و دین و مذهبی نداشتند توسط مامون دعوت می‌شدند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات در ادامه افزود: این افراد از امام سخت‌ترین مسائل را پرسیده و امام به تمام آن‌ها پاسخ می‌دادند. از اباصلت هروی آمده داناتر از علی ابن موسی الرضا (ع) ندیده‌ام؛ هیچ دانشمندی او را ندید جز اینکه شهادتی مانند من داد.

نظری تشریح کرد: مامون در چندین مجلس تعدادی از علمای ادیان را گرد آورد و حضرت تا نفر آخرشان را مغلوب ساخته و به تعبیر راوی تمام آنان به قصور خود اعتراف کردند.
وی با اشاره بر روایتی از امام کاظم (ع) اظهار کرد: این حضرت به فرزندانشان می‌فرمودند برادرتان دانشمند آل محمد است از او درباره دین خود بپرسید و آنچه را به شما می‌گوید حفظ کنید که من بارها از پدرم جعفرابن محمد شنیده‌ام که می‌فرمود دانشمند آل محمد از تو زاده می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: جهان هستی و نظام آفرینش به خاطر وجود ائمه اطهار خلق شده و آنان موجب نزول رحمت، برکات و فضل الهی روی زمین می‌شوند.
این مسئول یادآور شد: وجود امام رضا (ع) که مرکز ثقل ولایت و تشیع در ایران است برای کشور ما برکتی بزرگ بوده و به برکت وجود امام رضا (ع) فضل و رحمت الهی بر کشور ما جاری است.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: میلیون‌ها انسان از ادیان مختلف به عنوان زائر به مشهدالرضا آمده ونیازها و خواسته‌هایشان را با حضرت رضا (ع) در میان می‌گذارند؛ آنچه داریم بخاطر ائمه است در نتیجه ما در قبال ائمه وظایفی داریم.
نظری در ادامه افزود: زینت امام بودن یکی از این وظایفی است که امام صادق (ع) برای ما مشخص کرده اند؛ باید با رفتار، اخلاق، ادب و برخوردمان موجب جذب زائرین باشیم.
این مسئول اظهار کرد: ما باید نسبت به ائمه آگاهی، شناخت و معرفت داشته باشیم همانطور که در دعا داریم خداوندا حجتت را به من بشناس چراکه اگر من حجتت در زمین را نشناسم منحرف و گمراه می‌شوم.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تشریح کرد: ما باید نسبت به امام رضا (ع) که در کشور ایران هستند علاوه بر احساسات، معرفت و آگاهی‌مان را بالا ببریم.
وی افزود: کاری نکنیم که حجت خدا از ما رنجیده شود؛ باید از طریق افزایش سطح معرفت نسبت به امام سبب خشنودی آن حضرت شویم.
نظری ابراز کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند امام مرده است پس کارهای ما را نمی‌بیند و حرف‌های ما را نمی‌شنود در صورتی که در زیارت جامعه کبیره می‌خوانیم امامان کلام ما را شنیده و جواب سلام ما را می‌دهند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم حتی اگر از راه دور به امام سلام می‌دهیم امام جواب سلام ما را می‌دهند پس سعی کنیم زیارات ما با معرفت باشد.
انتهای پیام/۶۰۰/ت۱/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار