طارمی دست مدیران پرسپولیس را رو کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156690
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
شاخص : مهدی طارمی بازیکن تیم فوتبال الغرافه قطر در برنامه نود این هفته درباره برخی مسائل حاشیه ای و محرومیت بادشگاه پرسپولیس افشاگری کرد.

به گزارش شاخص نیوز مهدی طارمی بازیکن تیم فوتبال الغرافه درباره حضورش در ریزه اسپور و بازگشت به پرسپولیس در برنامه نود بیان کرد: من قبل از سفر به ترکیه برای احترام به باشگاه پرسپولیس رفتم و به مسئولان باشگاه گفتم در صورت نرفتن به فوتبال اروپا با پرسپولیس به توافق می رسم، اما پس از آن اتفاقاتی افتاد که تصمیم گرفتم با رامین رضائیان به ترکیه بروم. البته برخلاف رامین من تمایلی به حضور در فوتبال ترکیه نداشتم اما اشتباه کردم و به همراه رامین با این تیم قرارداد بستم درحالیکه مشغول بررسی پیشنهادهای دیگر بودم. هر ۲ می خواستیم برای حضور در فوتبال اروپا به هم کمک کنیم اما من اشتباه کردم. البته از نظر من حضور در اروپا اشتباه نبود اما قرارداد بستن با ریزه اسپور اشتباه بود.

او گفت: رضاییان نقشی در قرارداد بستن من با ریزه اسپور نداشت. حدود هفت تا هشت روز با این تیم تمرین‌ کردم. زمانیکه با وکیلم صحبت کردم او به من گفت در ایران جو بد شده است و مردم می گویند او پرسپولیس را رها کرده است. او گفت اگر می توانی بازگرد. با خودم گفتم چرا باشگاهی به بزرگی پرسپولیس که امسال می خواست پس از ۱۰ سال قهرمان شود را ترک کردم. به همین دلیل با ابراهیمی تماس گرفتم و گفتم پیگیری کند آیا امکان بازگشت وجود دارد. طاهری هم تماس گرفت که مگر ما توافق نکرده بودیم چرا با ریزه اسپور قرارداد بستی اما من گفتم اعلام کرده بودم تنها اگر به اروپا نروم در پرسپولیس می مانم. در نهایت‌طاهری و ابراهیمی اعلام کردند اگر به ایران بازگردی همه جوره حمایتت می کنیم.

بازیکن سابق پرسپولیس خاطرنشان کرد: حرف شما درست است که من اشتباه کردم اما وکیلم و طاهری گفتند هیچ اتفاقی برای من نمی افتد‌. با درنظر گرفتن این امر به عشق هواداران و برای قهرمانی پرسپولیس بازگشتم و گفتم هرچه می خواهد بشود بشود. قبل از اینکه به ایران بازگردم با پرسپولیس قرارداد بستم.

او افزود: زمانیکه توافق کرده بودیم به من گفتند تا زمانی که ITC ام از طرف فدراسیون فوتبال صادر نشود باشگاه ریزه اسپور نمی تواند اقدامی انجام دهد. به من در ترکیه ایمیل زدند با قرارداد مشتمل بر بندهایی مانند اینکه درصورت قهرمان نشدن پرسپولیس در جام حذفی و لیگ ۱۰ درصد از قراردادم کم می شود یا اگر در نیم فصل عملکرد خوبی داشته باشم مبلغ قراردادم کم نشود، قرارداد ببندم. این قرارداد تفاوت زیادی با توافقی داشت که در تهران با پرسپولیس انجام داده بودم.

قرارگذاشتیم دروغ بگوییم

طارمی در ادامه صحبت هایش گفت: با این وجود برای اینکه پرسپولیس پس از ۱۰ سال به قهرمانی برسد قبول کردم بازگردم. قرارداد را در ترکیه امضا کردم و پس از آن به ایران بازگشتم. پس از اینکه استقلال را در دربی چهار بر دو بردیم هجمه علیه من زیاد شد چراکه می خواستم به اروپا بروم اما وکلیم برای آرام کردن جو از قول من مصاحبه کرد و گفت مهدی طارمی با پرسپولیس قرارداد ۲ ساله بسته است. من هم شاکی شدم که چرا این کار را انجام داده است من در تاریخ ۳۰ خرداد با پرسپولیس قرارداد نبستم اما قرار گذاشتیم یک دروغ بگوییم و براساس آن جلو برویم. در ترکیه توافق نامه ای به تاریخ ۳۰ تیر مقابل من گذاشتند و براساس آن دروغ کارها را جلو بردیم.

قراردادم را در تاریخ ۳۰ خرداد امضا کردم تا به نوعی ماجرا را پوشش دهیم. چهار روز قبل بازی با الهلال که خبرمحرومیت اعلام شد شوکه شدم. چهار پنج بار از وکیلم و باشگاه پرسپولیس پیگیری کردم اما آن ها می گفتند همه چیز خوب است و مشکلی نیست.

پندار خمارلو حرف در دهن من گذاشت

طارمی گفت: درباره یکی از مصاحبه هایم هم باید بگویم آن‌روز به دلیل ناراحتی از برانکو اجازه گرفتم تمرین نکنم و در هتل نشسته بودم که ترکاشوند و خمارلو آمدند و گفتند بیا در مقابل دوربین بگو حتما خیریتی در این اتفاق بوده است‌ تا روحیه بازیکنان از بین نرود. نیم ساعت از تمرین پرسپولیس گذشته بود که به زمین رفتم و پندار خمارلو این حرف را در دهن من گذاشت که حتما خیریتی توش بوده است. باور کنید در زمانی که آن مصاحبه را انجام دادم اصلا تمرکزی نداشتم.

من‌به دلیل بستن۲ قرارداد محروم شدم، اما پرسپولیس به دلیل عدم صداقت

او ادامه داد: محرومیت پرسپولیس ارتباطی به من ندارد چراکه به صورت جداگانه با فیفا مکاتبه می کردیم‌ من‌به دلیل اینکه ۲ قرارداد بسته بودم محروم شدم اما پرسپولیس به دلیل عدم صداقت. از همان اول فیفا به پرسپولیس و ریزه اسپور اعلام کرد باید در این پرونده روراست باشید. من‌با ایمیل خودم و وکیلم با فیفا در ارتباط بودم و پرسپولیس با ایمیل خودش.

بازیکن الغرافه خاطرنشان کرد: وکیل من هر روز ماجرای جریمه نقدی را به گونه ای توضیح می داد و درست نمی گفت این جریمه را من باید بدهم یا باشگاه پرسپولیس. در نهایت با مذاکرات انجام شده جریمه نقدی رفع شد.

من اشتباهم را گفتم اما می خواستم در اروپا بازی کنم، ولی پس از جدایی از پرسپولیس متوجه شدم چه تیم بزرگی را رها کردم. من‌یک بازیکن هستم و به اندازه مسئولان پرسپولیس از مسائل حقوقی اطلاع ندارم. ایا مدیران باشگاه نمی دانستند که این محرومیت ها اعمال می شود که چنین مرا برای بازگشت از ترکیه هوایی کردند. بنابراین آن ها هم‌ اشتباه کردند.

طارمی گفت: پول حسین هدایتی را باید از روز اول توضیح دهم. پیش از حضور در ترکیه هدایتی مرا به رستوران دعوت کرد که در آنجا خداداد عزیزی، مهدی هاشمی نسب و هادی طباطبایی هم حضور داشتند. هدایتی گفت من کمکت می کنم تا در پرسپولیس بمانی اما گفتم می خواهم به اروپا بروم. در نهایت قرار شد فکرهایم را بکنم و به هدایتی خبر بدهم. زمانی که می خواستم با ریزه اسپور فسخ کنم به هدایتی زنگ‌ زدم و گفتم‌ آیا سر قولت می مانی که او گفت کمکت می کنم. من هم گفتم ریزه اسپور برای فسخ قرارداد و صدور رضایت نامه پول می خواهد.

طارمی درباره اینکه آیا در ترکیه ۵۰۰ میلیون خرج کرده است، گفت: من به هدایتی گفتم برای دریافت رضایت نامه باید ۵۰۰ میلیون هزینه کنم و شما بزرگواری کن و سر قولت بمان تا من بتوانم بازگردم. هدایتی مرا به رستوران دعوت کرد‌ و در حضور خداداد عزیزی، هاشمی نسب و طباطبایی به من‌پیشنهاد داد تا با دریافت فلان‌ مبلغ در پرسپولیس بمان‌ اما گفتم می خواهم‌ به اروپا بروم. هدایتی هم گفت فکرهایت را بکن و به من‌خبر بده. در نهایت زمانیکه قرار شد از ترکیه بازگردم مدیر برنامه ام گفت با ۵۰۰ میلیون می توانی رضایت نامه ات را بگیری. من هم این موضوع را به هدایتی گفتم اما سرمربی ریزه اسپور در حضور رامین رضاییان گفت برای فسخ قرارداد باید ۳ میلیون دلار پرداخت کنی و من هم‌ به او گفتم این پول را نمی دهم و بازگشتم. زمانی هم که بازگشتم به هدایتی گفتم خواهش می کنم سر قولت بمان. در نهایت قرار شد هر مبلغی که پرسپولیس به من می دهد هدایتی هم بدهد اما طاهری گفت هدایتی می خواهد از خودش پول بدهد و این موضوع ارتباطی به پرسپولیس ندارد. در نهایت با باشگاه برای امضا قرارداد ۲ میلیاردی شرایط دار توافق کردم و قرار شد هدایتی هم یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون به من پرداخت کند‌.

به عشق هدایتی به پرسپولیس برگشتم

او گفت: حسین هدایتی لطف داشت و وویس من را پخش کرد. طاهری و ترکاشوند می خواستند از مبلغ قرارداد من کم کنند و من به هدایتی گفتم بی خیال این حرف ها می شوم و به عشق خودت بازمی گردم. هدایتی پیش از سفرم به ترکیه قرار بود ۲ میلیارد به من‌ بدهد اما در زمان بازگشتم یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون داد. هدایتی عاشق پرسپولیس است و می خواست به من‌هم مانند سایر بازیکنان این تیم کمک کند. مگر او به سید جلال، وحید امیری و رامین رضاییان هم برای رضایت نامه پول داد که من بخواهم از هدایتی پول رضایت نامه بگیرم و بخورم.

برای کمک مالی به باشگاه پرسپولیس به الغرافه پیوستم

از یک جای غیر فوتبالی و غیر ورزشی به صمد ابراهیمی گفته بودند مهدی طارمی نبایست در پرسپولیس بماند و به همین دلیل مجبور شدم از پرسپولیس بروم. یک عده در باشگاه بودند که مدام به من می‌گفتند چرا از این‌تیم نمی روی. من دوست داشتم پس از جام جهانی از پرسپولیس به اروپا بروم اما از آنجاییکه می دانم چه افرادی به صمد ابراهیمی گفته بودند طارمی باید از پرسپولیس برود جدا شدم. به این دلیل که از لحاظ مالی به باشگاه کمک‌کنم‌به الغرافه آمدم. از ترکیه، بلژیک،‌روسیه،‌ یونان و لهستان پیشنهاد داشتم اما الغرافه برخلاف تیم های اروپایی پول خوبی به پرسپولیس می داد و به همین دلیل پیشنهاد الغرافه را قبول کردم تا در این زمان‌کوتاه باقی مانده تا جام جهانی در قطر بازی کنم و پس از آن ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد.‌باور کنید فرافکنی نمی کنم اما نمی توانم‌ موضوع را باز کنم.

بازیکن الغرافه خاطرنشان کرد: مصاحبه ای با سایت سازمان‌لیگ قطر انجام دادم اما به هیچ وجه نگفتم‌ شجاعی و دژاگه عامل حضور من در قطر هستند بلکه گفتم این لیگ را به دلیل حضور دژاگه و شجاعی دنبال می کردم.

۲ سال اشک مادرم‌ را درآوردند و از خدا می خواهم اشک مادرشان دربیاید

او گفت: ترکاشوند و طاهری برای تخریب من و سایر بازیکنانی که یک بازی در پرسپولیس بد بازی می کردند کمیته مجازی تشکیل داده بودند و با استناد به اینکه من عامل اعتصاب در پرسپولیس بودم به من اهانت می شد. هفت تا هشت نفر دور هم می نشستیم و می گفتیم تمرین نکنیم اما ۲ روز بعد همه تقصیرها را گردن من‌انداختند. مردم‌با حمایت این کمیته مجازی به ناموس من توهین می کردند. رئیس کانون هواداران هماهنگ کرده بود به من که ۲ سال آقای گل لیگ شده بودم فحش دهند. قبول دارم همین هواداران مرا بالا آوردند.در جریان ماجرای هیس هم‌باید بگویم‌این حرکت‌را سمت هواداران واقعی پرسپولیس انجام ندادم بلکه به دلیل مشکلی که با یک لیدر داشتم سمت‌او هیس نشان دادم. از دقیقه یک تا ۹۰ اعضای کمیته مجازی به هواداران خط می دادند تا به من‌فحش بدهند. ۲ سال اشک مادرم‌ را درآوردند و از خدا می خواهم اشک مادرشان دربیاید.

در پایان باید بگویم‌ باشگاه الغرافه برای دریافت رضایت نامه ام ۵۰۰ هزار دلار به پرسپولیس پرداخت کرد اما درنهایت خودم هم ۱۰۰ هزار دلار روی این مبلغ گذاشتم و رضایت نامه گرفتم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار