طارم سفلی قطب اقتصادی قزوین در تولید زیتون - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66870
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
استاندار قزوین اعلام کرد
شاخص : استاندار قزوین در نشست بررسی وضعیت کشت و تولید زیتون، گفت: طارم سفلی بعنوان قطب اقتصادی استان در تولید زیتون محسوب می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، نشست بررسی وضعیت کشت و تولید زیتون دیروز با حضور مرتضی روزبه استاندار قزوین، نیازعلی ابراهیمی‌پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، باغداران و تولیدکنندگان زیتون در مجموعه باغستان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

استاندار قزوین در این نشست با تاکید بر تثبیت اشتغال در منطقه طارم سفلی برای جلوگیری از مهاجرت جوانان به سایر مناطق، بیان کرد: منطقه طارم سفلی سرزمین وسیع و گسترده ای است که بعنوان قطب اقتصادی استان در تولید زیتون محسوب می‌شود.

روزبه با اشاره به بستر مناسب استان قزوین برای تولید زیتون، تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی محصول زیتون برای ما بسیار مهم است و باید توجه به کیفیت محصول برای تضمین سلامت مردم جدی گرفته شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این نشست اظهار کرد: اصلاح و جوان سازی باغات زیتون و توسعه باغات متراکم یکی از طرح های لازم برای اقتصادی کردن باغات زیتون است.

وی با بیان اینکه در سالجاری مگس زیتون با توجه به وضعیت آب و هوایی طغیان نداشته، افزود: از طریق شبکه‌های پایش این آفت به صورت روزانه ردیابی می‌شود که در صورت لزوم مبارزه انجام خواهد شد.

درحال حاضر حدود هشت هزار و ۸۰۲ هکتار زیتون‌کاری درسطح استان وجود دارد که پنج هزار و ۶۰۰ هکتار بارور و سه هزار و ۲۰۰ هکتار غیربارور هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار