طراحی نرم افزاری بومی که سرقت اطلاعات را تشخیص می دهد + دانلود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56431
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۵۷
شاخص : گروه مهندسين نرم افزار دانشگاه علم و صنعت،نرم افزاري بومي به نام ضد جاسوس افزار بصير را طراحي و توليد كردند.

به گزارش سرویس علم وفناوری شاخص، زمانی که کاربران عادی با علائمی نظیر کندی سیستم عامل،حذف بی دلیل و ناخواسته فایل ها،تغییر نام فایل ها، عدم عملکرد صحیح قسمت هایی از سیستم عامل مثل رجیستری و فولدر آپشن مواجه می شوند نشان دهنده این است که سیستم به یک بد افزار آلوده است.

آلوده بودن سیستم به بدافزارها نه تنها برای کاربران عادی بلکه برای کاربران خبره هم سخت می شود،اینجاست که نرم افزار های ضد جاسوسی به کمک شما می آیند.
 گروه مهندسین نرم افزار دانشگاه علم و صنعت،نرم افزاری به نام ضد جاسوس افزار بومی بصیر را طراحی و تولید کردند.این نرم افزار با هدف مقابله در برابر حملات سایبری و شناسایی جاسوس های سایبری در سال ۱۳۹۱ در قالب پرو‍ژه های کارشناسی ارشد و طرح های تحقیقاتی در آزمایشگاه مهندسی معکوس دانشگاه علم و صنعت کلید خورد.
طراحی نرم افزاری بومی که سرقت اطلاعات را تشخیص میدهد + دانلود
ضد جاسوس افزار بومی بصیر،توانایی رهگیری و مقابله با جاسوس افزارهای تولید شده برای سیستم عامل ویندوز را داراست.جاسوس افزارها به واسطه اینکه اقدام خاصی روی سیستم انجام نمی دهند برخلاف سایر بدافزارها، به دسترسی غیر مجاز یا تکثیر غیر مجاز داده های کاربر اقدام می کنند لذا کشف و مقابله با آنها بسیار سخت تر از خانواده های بدافزار است.
 لازم به ذکر است این نرم افزار تمامی حرکاتی که توسط کاربر و یا جاسوس انجام می شود از قبیل صفحه کلید،صفحه نمایش،وبگردی ها را تشخیص می دهد و با آن مقابله می کند.
از امکانات این نرم افزار می توان به حملات فیشینگ یا همان جعل سامانه های تصدیق هویت که سعی در سرقت اسرار محرمانه از قبیل اطلاعات کارت های اعتباری بانک ها،صندوق عای پستی و درگاه های پرداخت بانکی داشت که می تواند صفحات جعلی را تشخیص دهد و هشدار ورود غیر مجاز دهد اشاره کرد.
این نرم افزار به زبان فارسی و کاملا بومی است و بر اساس سیستم عامل ویندوز طراحی شده است چرا که بیش ترین حجم بدافزارها و جاسوس افزارها برای سیستم عامل ویندوز به دلیل محبوبیت بیش تر این سیستم عامل در نظر گرفته شده است. اما این نوید را به شما می دهیم که  این نرم افزار قابل توسعه به سیستم عامل های اندروید،لینوکس و دیگر سیستم عامل های محبوب باشد.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار