Iranjb.ir

طرح‌های تشویقی نهضت سواد آموزی برای ۱۰ تا ۴۹ ساله ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55829
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۱۵
معاون نهضت سوادآموزی استان خبر داد
شاخص : معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در راستای باسواد کردن افراد 10 تا 49 ساله در استان قزوین طرح‌های تشویقی صورت می‌گیرد.
۸۱۴۱۲۳۰۱-۶۱۱۸۹۶۵

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، صدیقه مهدوی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز ما کم سوادی و بی سوادی اولیاء دانش آموزان است، اظهار کرد: ریشه‌کنی بی‌سوادی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای سیاست های ابلاغی معظم له به وزارت آموزش و پرورش است، بنابراین باید حرکت و نهضت جدیدی شکل بگیرد و برای رسیدن به شاخص های قابل قبول، در کارها سرعت بیشتری لحاظ شود.

معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به طرح‌های تشویقی نهضت سوادآموزی، تصریح کرد: این طرح در راستای باسواد کردن افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله در استان قزوین صورت می‌گیرد.

این مسئول بیان کرد: به ازای باسواد شدن و قبولی هر فرد در امتحان دوره سوادآموزی، به آموزش دهنده‌ها۶۳۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

مهدوی اضافه کرد: در خصوص توانایی آموزش به افراد بزرگسال یک دوره ۲۰ ساعته برای آموزش دهنده‌ها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، زیرساخت هایی در استان فراهم شده که امید است این میزان کاهش یافته و به رقم قابل قبولی تغییر یابد.

از کل جمعیت بیش از ۷۵ میلیون نفری ایران، ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از افراد بالای شش سال بی سوادند و ۱۱ میلیون نفر نیز در آخرین آمار مرکز آمار ایران، کم سواد هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار