طرح‌های تشویقی نهضت سواد آموزی برای ۱۰ تا ۴۹ ساله ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55829
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۱۵
معاون نهضت سوادآموزی استان خبر داد
شاخص : معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در راستای باسواد کردن افراد 10 تا 49 ساله در استان قزوین طرح‌های تشویقی صورت می‌گیرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، صدیقه مهدوی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز ما کم سوادی و بی سوادی اولیاء دانش آموزان است، اظهار کرد: ریشه‌کنی بی‌سوادی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای سیاست های ابلاغی معظم له به وزارت آموزش و پرورش است، بنابراین باید حرکت و نهضت جدیدی شکل بگیرد و برای رسیدن به شاخص های قابل قبول، در کارها سرعت بیشتری لحاظ شود.

معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به طرح‌های تشویقی نهضت سوادآموزی، تصریح کرد: این طرح در راستای باسواد کردن افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله در استان قزوین صورت می‌گیرد.

این مسئول بیان کرد: به ازای باسواد شدن و قبولی هر فرد در امتحان دوره سوادآموزی، به آموزش دهنده‌ها۶۳۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

مهدوی اضافه کرد: در خصوص توانایی آموزش به افراد بزرگسال یک دوره ۲۰ ساعته برای آموزش دهنده‌ها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، زیرساخت هایی در استان فراهم شده که امید است این میزان کاهش یافته و به رقم قابل قبولی تغییر یابد.

از کل جمعیت بیش از ۷۵ میلیون نفری ایران، ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از افراد بالای شش سال بی سوادند و ۱۱ میلیون نفر نیز در آخرین آمار مرکز آمار ایران، کم سواد هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار